درمان سرا

میوه های فیبر دار برای یبوست

میوه های فیبر دار با منبع عالی از فیبر غذایی برای پیشگیری و درمان یبوست بسیار موثر هستند و مصرف روزانه آنها برای دستگاه گوارش و سلامت بدن مفید می باشند. به طور کلی مواد غذایی حاوی فیبر بالا برای سلامت ضروری است.به طور معمول زنان زیر 50 سال روزانه 25 گرم و مردان 38 گرم به فیبر غذایی احتیاج دارند. این مقدار را می توانید از میوه ها و سبزیجاتی که فیبر بالایی دارند بگیرید. برخی از میوه ها مقدار فیبر بالایی دارند و می توانند نیاز فیبر روزانه ما را تامین کنند.

میوه های فیبر دار برای یبوست

نتخاب میوه ها و سبزیجات رنگی مانند تمشک ، موز ، پرتقال ، نخود فرنگی ، کنگر فرنگی پخته شده ، کلم بروکلی ، گلابی ، سیب و ذرت باعث می شود که بدن شما تمام ویتامین ها و مواد معدنی لازم را برای سلامت روده بزرگ دریافت کند.

موز رسیده

موزهای نارس باعث یبوست می شوند، اما موز رسیده دارای فیبر محلول بسیار بالایی است که در برخی موارد می تواند به دفع مواد زائد در روده کمک کند ، بنابراین موز همچنین می تواند در از بین بردن مشکلات یبوست مفید باشد. برای رفع یبوست ، حتما موزهای خوب و رسیده انتخاب کنید

انگور

انگور نسبت پوست به گوشت بالایی دارد ، به این معنی که سرشار از فیبر است و همچنین حاوی مقدار زیادی آب است.برای رفع یبوست ، سعی کنید چند مشت انگور خام و شسته شده بخورید.

تمشک

تمشک نیازی به معرفی و مقدمه ندارد. تمشک سرشار از مواد مغذی است مانند مقدار زیاد آنتی اکسیدان و ویتامین ها و دارای مقدار زیادی فیبر است. هر بسته ی صد گرمی از این میوه ی کوچک شامل 6/5 گرم فیبر است.

انبه

هر انبه تقریبا دارای 5/4 گرم فیبر است. این میوه ی عجیب و غریب یکی از میوه هایی است که دارای فیبر زیادی است. به عنوان یک قاعده ی کلی می توان گفت میوه های رنگارنگ و عجیب دارای مقدار زیادی فیبر هستند.

گلابی

از گلابی در تهیه ی دسرها، کوکتل ها و غذاهای فصلی استفاده می شود. هر عدد گلابی دارای 5/5 گرم فیبر است این تنها دلیلی است که آنها در بالای لیست مواد غذایی قرار دارند.

شاه توت

شاه توت بسیار شبیه به تمشک ها هستند و دارای مقادیر زیادی مواد مغذی به علاوه ی فیبر هستند. نصف فنجان شاه توت دارای 3/8 گرم فیبر است. 

انار

ما به این پی بردیم که انار برای هر چیزی خوب است و از داستن فیبر نیز مستثنی نیست. در هر انار به طور طبیعی 11 گرم فیبر وجود دارد. 

سیب

سیب یک منبع عالی برای فیبر است و هر عدد سیب حاوی 4/4 گرم فیبر می باشد اما حتما باید آن را با پوست بخورید زیرا بیشتر مقدار فیبر موجود در سیب در پوست آن است.

خرمالو

به علت کم بودن خرمالو این میوه به غذای خدایان معروف است و بهترین راه برای جذب فیبر است. خرمالو در بین میوه هایی با بیشترین مقدار فیبر قرار دارد. هر خرمالو دارای 6 گرم فیبر است. 

انجیر

یکی دیگر از ستاره های مواد مغذی انجیر است. در هر 100 گرم انجیر 2/9 گرم فیبر وجود دارد. این به این معنی است که حتی اگر یک انجیر بزرگ بخورید 10 درصد از فیبر مورد نیاز روزانه تان را تامین کرده اید. 

توت فرنگی

توت فرنگی نیز از خانواده ی تمشک و شاه توت است. هر 100 گرم از این میوه دارای 2 گرم فیبر است و به همین دلیل است که توت فرنگی نیز به این لیست اضافه شده است.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.