درمان سرا

طبع گیاه مریم گلی چیست

طبع مریم گلی از نظر طب سنتی گرم و خشک است و افراد گرم مزاج بهتر است این گیاه را همراه با مصلح آن مصرف کنند.هر گیاه و ماده غذایی در طب سنتی طبیعت سر یا طبیعت گرمی دارند و هر فرد با توجه به طبع و مزاجی که دارد می تواند از آن استفاده کند. مریم گلی از جمله گیاهانی است که از زمان های گذشته در طب سنتی استفاده می شده است. مریم گلی می تواند عملکرد مغز و حافظه را بهبود بخشد و همچنین برای زنان، گرفتگی قاعدگی، درمان عفونت، گرگرفتگی، نفخ و مشکلات گوارشی نیز مفید است. و اما

طبع گیاه مریم گلی چیست

مریم گلی چیست؟

مریم گلی معمولی گیاهی از تیره نعناعیان بوده و قرن هاست که در طب سنتی به عنوان یکی از محبوب ترین گیاهان دارویی برای تقویت حافظه، لاغری و کاهش وزن و کاهش کلسترول خون بالا استفاده می شود.

در طب سنتی آیورودا از دمنوش مریم گلی برای بهبود هضم غذا، درمان اسهال و درمان درد شدید دوران قاعدگی یا پریود استفاده می شود. همچنین گفته می شود که مریم گلی به دلیل خواص ضد میکروبی که دارد به درمان زخم ها، عفونت زنان، گلودرد و خونریزی لثه کمک می کند.

طبع مریم گلی سرد است یا گرم

طبع گیاه مریم گلی از نظر طب سنتی در گروه گرم و خشک طبقه بندی می شود و افرادی که طبع سرد دارند می توانند از آن استفاده کنند و افرادی که طبع گرم دارند بهتر است این گیاه را به همراه مصلح آن مصرف کنند.

خواص مریم گلی

درمان التهاب

جویدن برگ های مریم گلی درمان خوشایند و لذت بخشی نیست، ولی این کار مؤثرترین راه برای اثرگذاری ترکیبات آلی این گیاه در بدن شما است. مصرف تنتور (در اصطلاح پزشکی مایعی است که از تأثیر الکل یا اتر بر جوهرهای مواد گیاهی، حیوانی یا معدنی به دست آید) مریم گلی و خیسانده ی برگ های آن نیز روش خوبی است. ولی اگر دچار مشکلات التهابی به ویژه در مجاری تنفسی یا گواشی خود هستید، می توانید با استفاده از چای و دم کرده ی مریم گلی آن التهاب را ازبین ببرید

سلامت دهان و دندان

گیاه مریم گلی از گیاهان دارویی می باشد که در دندان پزشکی نیز استفاده می شود. از این گیاه برای درمان بیماری لثه و گلو و برفک دهان استفاده می شود. اگر دچار بیماری های ذکر شده هستید گیاه مریم گلی را در دستور خود قرار دهید.

درمان عفونت

مریم گلی از خواص ضدمیکروبی نیز برخوردار است. درست است که معمولا در مقادیر اندکی از مریم گلی استفاده می شود، ولی می توانید از این گیاه به صورت موضعی (مرهم یا تنتور) نیز استفاده کنید و با استفاده از آن از ورود عفونت های باکتریایی و ویروسی که ازطریق پوست به بدن حمله می کنند، جلوگیری کنید

مریم گلی و قاعدگی

بسیاری از زنان در دوران قاعدگی درد زیادی را تجربه می کند. استفاده از مریم گلی می تواند به راحتی درد های آنها را کاهش دهد و استفاده از دمنوش مریم گلی به همراه عسل می تواند در کاهش درد قاعدگی کمک زیادی کند.

مریم گلی و تبخال

مریم گلی با خواص ضد ویروسی خود می تواند برای مشکلات تبخال موثر باشد،برای این منظور می توانید روغن مریم گلی را با چند قطره روغن گیاهی درخت چای و روغن اسطوخودوس و مقداری روغن زیتون مخلوط کنید و سپس روی تبخال قرار دهید.این مخلوط می تواند به سرعت تبخال را درمان کند

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.