درمان سرا

بهترین نرم کننده طبیعی موی سر

اگر می خواهید طبیعی موی خود را نرم کنید، بهترین نرم کننده طبیعی برای موی سر را می توانید در آشپزخانه خود بیابید و با روش های خانگی موی نرمی داشته باشید.برای داشتن موی سالم و نرم حتما باید به موهای خود رسیدگی کنید و به سلامت موی خود اهمیت بدهید.اگر از موهای خود مراقبت نکنید قطعا موهای نرم و درخشنده نخواهید داشت. اگر به روش های شیمیایی اطمینان ندارید و می خواهید موهای خود را با نرم کننده های طبیعی نرم و براق کنید می توانید با برخی مواد مغذی که در آشپزخانه یافت می شود این کار را انجام دهید. قطعا نرم کردن مو در خانه از لحاظ هزینه هم پایین خواهد بود و عوارض جانبی نیز نخواهد داشت. در ادامه با بهترین نرم کننده های موی سر آشنا شوید.

بهترین نرم کننده طبیعی موی سر

روغن نارگیل نرم کننده طبیعی

اگر موهای خشکی دارید می توانید با روغن نارگیل تصفیه نشده ماساژ دهید و حتما اطمینان حاصل کنید که این روغن تصفیه نشده باشد، زیرا روغن نارگیل تصفیه نشده به درون مو نفوذ می کند. اگر موهای چربی دارید سعی کنید روغن نارگیل به پوست سر شما برخورد نکند.
حتما باید در نظر داشته باشید این روش درمانی حتما به قسمت انتهای مو برسد، اما نیازی نیست که روغن به کف سر اصابت کند. زیرا پوست سر به طور طبیعی دارای چربی می باشد. مقدار روغن نارگیلی که استفاده می کنید به مقدار و ضخامت موی شما بستگی دارد. اگر موهای چربی دارید مقدار روغن نارگیل کمتری استفاده کنید و اگر موهای خشک دارید روغن بیشتری استفاده کنید.

ماست یک نرم کننده عالی برای موی سر

ماست خواص زیادی برای مو دارد و می تواند به نرم کردن و براق شدن مو کمک زیادی کند. حتما مطمئن شوید که از ماست ساده استفاده می کنید در غیر این صورت روی سر خود بجای خواص ماست از رنگ های غذایی استفاده کرده اید.بهترین ماست برای این کار ماست یونانی است.

برای استفاده از ماست برای نرم کردن مو، ابتدا موهای خود را شانه کرده و سپس موهای خود را به ماست آغشته کرده و آن را در سراسر موی خود پخش کنید. سپس یک کیسه روی موهای خود بکشید و حدود 20 تا 30 دقیقه روی موهای خود بگذارید بماند. سپس موهای خود را بشویید. حتما از شامپو یا نرم کننده خوب استفاده کنید.

عسل و آلوئه ورا نرم کننده موی سر

اگر می خواهید از ماسک آلوئه ورا و عسل استفاده کنید می توانید به مقدار مساوی از این دو مواد را در یک ظرف بریزید و با هم ترکیب کنید. سپس به همان مقدار نرم کننده به ترکیب اضافه کنید و آنها را با هم مخلوط کنید. آلوئه ورا یک نرم کننده عالی است و عسل نیز باعث افزایش درخشندگی مو می شود. البته حتما توجه داشته باشید که به آلوئه ورا حساسیت نداشته باشید. برای این کار قبل از استفاده از این ماسک حتما تست پچ انجام دهید.

افرادی که موهای تیره دارند هنگام استفاده از عسل باید مراقب باشند زیرا ممکن است رنگ مو روشن شود و همچنین مراقب باشید آلوئه ورا استفاده می کنید حاوی ترکیبات مضر مانند الکل نباشد.
ترکیب روغن جوجو با عسل و نرم کننده هم به خوبی آلوئه ورا عمل می کند. ترکیب را روی موهای خشک ماساژ دهید و به مدت 10 دقیق هروی موی خود بگذارید. سپس مو را با شامپو و نرم کننده بشویید.

سرکه سیب مو را نرم می کند

قبل از استفاده از سرکه سیب موهای خود را با شامپو بشویید و سپس با آب سرد آبکشی کنید. سپس 2 قاشق سرکه سیب را در یک لیوان آب مخلوط کرده و ترکیب را روی موی سر خود بمالید. سپس مدت 15 دقیقه صبر کنید و سپس موهای خود را بشویید. سعی کنید از آب گرم برای شستن مو استفاده کنید تا بوی سرکه از بین برود. سپس موهای خود را به آرامی شانه کرده تا موهای بدون گره ای داشته باشید.اسید سرکه سیب به اسیدیته طبیعی مو است، بنابراین یک نرم کننده و پاک کننده خوب است. همچنین یک میکروب کش موثر است.

عصاره برگ رز چینی

اگر رز چینی در منزل دارید می توانید مقدار 8 تا 10 عدد از برگ رز چینی را بچینید و برگ ها را برای مدت 10 دقیقه در آب بخیسانید. سپس ژل موجود در برگ ها را استخراج کنید. برای استخراج ژل می توانید برگ ها را بفشارید. ژل بدست آمده را روی موهای خشک بمالید و به مدت 30 دقیقه صبر کنید. این کار را یک بار در هفته انجام دهید تا همیشه موهای نرمی داشته باشید.

نرم کردن طبیعی مو با موز

موز یکی از بهترین نرم کننده های مو است که برای آسیب مو مفید است و برای افرادی که موهای زبر و وز شده دارند معجزه می کند.2 عدد موز رسیده را له کرده و سپس 1 تخم مرغ را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود. سپس این مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه روی مو باشد. سپس موهای خود را کاملا بشویید. برای جلوگیری از پخته شدن تخم مرغ روی سر از اب ولرم برای شستند مو استفاده کنید.

روش های مناسب برای مراقبت از مو

برای اینکه موی سالم داشته باشید می بایست مراقبت های ویژه ای انجام دهید، نحوه شانه زدن ، شستشو، استفاده از محصولات شیمیایی برای سلامت مو بسیار مهم است.

  • انتهای موی خود را هر از گاهی کوتاه کنید، این کار باعث می شود موخوره های مو نیز از بین برود.
  • موهای خود را به روش صحیح شانه کنید
  • گره موهای خود را شانه نکنید
  • اگز اسپری های صاف کننده مو استفاده نکنید.
  • میوه ها، سبزیجات و مواد مغذی بخورید
  • آب زیادی بنوشید تا همیشه موی سالم داشته باشید.
  • محصولاتی که حاوی سدیم لاریل سولفات یا آمونیوم لورت سولفات است را استفاده نکنید
  • تا حد امکان از استفاده از حالت دهنده های غیر ارگانیک اجتناب کنید
  • از اتوی مو و سشوار با باد خیلی گرم اجتناب کنید
سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.