درمان سرا

عوارض خوابیدن با موی خیس

موی خیس می تواند عوارض زیادی از جمله سردرد، عفونت های قارچی، سرما خوردگی، عفونت های میکروبی ، مشکلات برای مو، بد حالت شدن مو را به همراه داشته باشد.خوابیدن با موی خیس می تواند عوارض زیادی برای موی سر و همچنین پوست سر شما داشته باشد و همچنین خطر ابتلا به عفونت قارچی پوست سر را می تواند افزایش دهد. قارچ هایی مانند مالاسزیا، می توانند منجر به بیماری هایی مانند شوره سر، درماتیت، حساسیت شوند که به همین خاطر توصیه می شود با موهای خشک بخوابید.

عوارض خوابیدن با موی خیس

خوابیدن با موهای خیس باعث سردرد می شود

درجه حرارت بدن شما در مراحل اولیه خواب به دمای اتاقی که در آن می خوابید کاهش می یابد.اگر موهای شما در طول فرایند خوابیدن خیس باشد سر شما نمی تواند با دمای بدن شما تنظیم شود که این می تواند باعث سردرد شود.

بالش مرطوب زمینه اصلی باکتری

وقتی با سر خیس روی بالش تان می خوابید، رطوبت به آن منتقل می شود و در نتیجه مقدار بسیار زیادی باکتری خطرناک روی آن جمع می شود.

سرماخوردگی

وقتی با موهای خیس می خوابید، امکان دارد به سرماخوردگی مبتلا شوید. این موضوع به خاطر رطوبت موها نیست بلکه علت آن همان باکتری هایی است که به واسطه ی رطوبت در بالش تان جا خوش می کنند و با تماس چشم ها، دهان و بینی با آن موجب عفونت های میکروبی و ویروسی می شوند.

عفونت های میکروبی

قرار گرفتن پوست در معرض باکتری های مرطوب، بدن شما را در برابر ابتلا به عفونت ها آسیب پذیر می کند. از شایع ترین مشکلاتی که برای تان پیش خواهد آمد می توان به شوره سر، ریزش مو و کچلی در ناحیه ی پوست سر اشاره کرد.

بدحالت شدن مو

شاید در ظاهر به نظر نرسد که بالش مرطوب و خوابیدن با موی خیس می تواند برای پوست و موی شما مشکلات جدی ایجاد کند. اما واقعیت این است که بالش مرطوب، بر شکل، حالت و شادابی مو تأثیر می گذارد. باکتری ها کار خود را می کنند و باعث می شوند موهایتان خشک و بی حالت شوند یا دچار خشکی پوست، آکنه و سایر آسیب ها و عفونت ها شوید.

باکتری ها در زمان خواب

به این مورد دقت کنید: به طور متوسط هر فرد عادی در طول شبانه روز ۸ ساعت خواب شبانه دارد، یعنی ۵۶ ساعت در هفته و ۲,۹۱۲ ساعت در سال. اگر شما ۷۵ سال عمر کنید (که البته آرزو داریم هزارساله بشوید و فقط برای مثال عرض می کنیم): یعنی شما ۲۱۸,۴۰۰ ساعت از عمر خود را بر روی بالش می گذرانید.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.