درمان سرا

آمپول آمپی سیلین برای چیست و موارد مصرف آن

آمپول آمپی سیلین یک آنتی بیوتیک است که موارد مصرف آن برای درمان عفونت دستگاه گوارش، مجاری ادرار، گوش میانی، سینوزیت، گلودرد، دستگاه تنفس تجویز می شود.کسانی که دچار بیماری عفونت گوش میانی، مننژیت و همچنین عفونت های معده و روده هستند پزشک بر اساس تشخیص آمپول آمپی سیلین را برای درمان تجویز می کند.آمپی سیلین با نام های آمپی ویل 1 گرمی ، پودر استریل 250 و 500 در دسترس می باشد. در ادامه با آمپول آمپی سیلین بیشتر آشنا شوید.

آمپول آمپی سیلین

آمپول آمپی سیلین چیست

آمپول آمپی سیلین یک آنتی بیوتیک است که برای مبارزه با باکتری ها تجویز می شود و بیشتر برای درمان عفونت های سیستمیک، عفونت های حاد دستگاه ادراری و مننژیت تجویز می کنند. آمپول آمپی سیلین با اتصال به پروتئین های متصل شونده به پنی سیلین واقع در دیواره سلولی باکتری اثر خود را اعمال می کند. نیمه عمر آمپی سیلین 1 تا 1/5 ساعت می باشد و دفع این دارو از راه کلیه می باشد.مدت زمان اثر آمپول آمپی سیلین 1 ساعت بعد از تزریق اثر خواهد کرد.

موارد مصرف آمپول آمپی سیلین

آمپول آمپی سیلین آنتی بیوتیکی است که برای درمان عفونت های دستگاه تنفسی و بافت های نرم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آمپی سیلین برای درمان ارگانیسم های حساس از نوع شیگلا، هموفیلوس، آنتروکوک و گرم مثبت های حساس مانند استافیلوکوک های حساس به پنی سیلین مورد استفاده قرار می گیرد.

هشدارهای مصرف آمپول آمپی سیلین

آمپول آمپی سیلین ممکن است برای افرادی ایجاد حساسیت کند که در صورت مشاهده و یا حساسیت قبلی نباید از این دارو استفاده کنید.آمپول آمپی سیلین را باید قبل از تزریق تست شود.

آمپول آمپی سیلین می تواند تاثیر داروهای ضد بارداری را کاهش دهد، پس اگر آمپی سیلین مصرف می کنید از شیوه های دیگر ضد بارداری استفاده کنید.

اگر آمپی سیلین به صورت آمپول تجویز شده باشد می بایست حداکثر تا یک ساعت بعد از تهیه آمپول آن را تزریق نمود.تزریق سریع آمپول باعث تشنج در بیمار می شود و باید برای جلوگیری از تشنج و عوارض به آهستگی تزریق شود.

عوارض جانبی آمپول آمپی سیلین

آمپول آمپی سیلین می تواند در بعضی از افراد عوارض داشته باشد که در صورت اینکه عوارض تا چند روز از بین نرفت با پزشک مشورت کنید. عوارض شایع آمپی سیلین تهوع، استفراغ، اسهال، التهاب بافت دهانی می باشد.

آمپول آمپی سیلین ممکن است در برخی افراد دچار حساسیت کند و یا حساسیت قبلی داشته باشند. برای تشخیص حساسیت آمپول آمپی سیلین می بایست قبل از تزریق تست شود.

آمپول آمپی سیلین در بارداری

آمپول آمپی سیلین در گروه B بارداری قرار دارد و با توجه به گروه دسته بندی شده ، مطالعات کافی روی زنان باردار در سه ماهه اول بارداری انجام نشده است.اگر باردار هستید و یا قصد باردار شدن دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

آمپول آمپی سیلین در شیردهی

آمپی سیلین به سرعت در شیر مادر ترشح می شود و بی خطر بودن آن در دوران شیردهی برای نوزاد در حال شیردهی هنوز اثبات نشده است. در صورت تجویز آمپی سیلین توسط پزشک ممکن است شیردهی را متوقف کند.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.