درمان سرا

مواد غذایی مفید برای کبد

محافظت از کبد یکی از بهترین راه ها برای سلامت بدن می باشد. کبد عضوی از بدن است که در زمان سوخت و ساز بدن ،وظیفه سم زدایی از خون را دارد. کبد مواد سمی مانند الکل، داروها و موادی را که در طی سوخت‌و‌ساز تولید شده‌اند، تجزیه می‌کند. مصرف مواد غذایی سالم می تواند برای سلامت کبد و همچنین پاکسازی کبد بسیار مفید است.در این مطلب غذاهای مفید برای کبد را بخوانید.

مواد غذایی مفید برای کبد

قهوه

قهوه یکی از مواد مفید برای کبد است.بر اساس تحقیقات انجام شده نوشیدن قهوه می تواند کبد را در برابر بیماری های کبدی محافظت کند.همچنین کسانی که مشکلات کبدی دارند با نوشیدن روزانه قهوه می تواند این مشکلات را برطرف کنند.تحقیقات نشان داده اند که نوشیدن قهوه احتمال ابتلا به سیروز کبدی (التهاب شدید کبد) را کاهش می دهد.

مصرف قهوه احتمال ابتلا به سرطان کبد را می تواند کاهش دهد.این نوشیدنی تأثیرات مثبتی هم روی بیماری های کبد و التهاب آن دارد.  مصرف حداقل روزی سه فنجان قهوه می تواند مشکلات کبدی را برطرف نمایند.قهوه از تجمع چربی و کلاژن جلوگیری می کند و تجمع چربی  نشانه ی اصلی بیماری کبد هستند.

قهوه همچنین موجب کاهش التهاب می شود و سطح آنتی اکسیدان گلوتاتیون را بالا می برد. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را که به صورت طبیعی در بدن وجود دارند و می توانند به سلول ها آسیب برسانند، خنثی می کنند. قهوه فواید زیادی برای سلامتی کبد دارد. کبد شما برای یک لیوان قهوه آرامش بخش برای صبحانه، سپاسگزارتان خواهد بود.

چای سبز

 نوشیدن ۵ تا ۱۰ فنجان چای سبز در روز می تواند سلامتی کبد را افزایش دهد. بر اساس تحقیقات بر روی بیماران کبد چرب غیر الکلی نوشیدن چای سبزِ حاوی آنتی اکسیدان های بالا، سطح آنزیم های کبد را بهبود می بخشد. چای سبز می تواند در کاهش استرس اکسیداتیو و کاهش تجمع چربی در کبد مؤثر است.

افرادی که روزانه چای سبز مصرف می کنند ، کمتر مبتلا به بیماری های کبدی و همچنین سرطان کبد می شوند و همچنین خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.اما برخی افراد، مخصوصا آنهایی که مشکل کبدی دارند باید مکمل های غذایی حاوی چای سبز را با احتیاط مصرف کنند، زیرا چندین تحقیق نشان داده اند که مکمل های غذایی حاوی عصاره ی چای سبز، به کبد آسیب رسانده اند.

گریپ فروت

گریپ فروت حاوی آنتی اکسیدان است و می توان از کبد محافظت می کنند. دو آنتی اکسیدان اصلی گریپ فروت نارینجنین و نارینجین  هستند.گریپ فروت باعث کاهش التهاب و محافظت از سلول های کبد می شود. آنتی اکسیدان های موجود در گریپ فروت می تواند باعث کاهش فیبروز کبدی شوند.گریپ فروت می تواند از بروز آسیب و التهاب جلوگیری کند و کبد را سالم نگه دارد.

تمشک آبی و زغال اخته

تمشک آبی و زغال اخته حاوی آنتوسیانین می باشند.این میوه های می توانند به راحتی به سلامت کبد کمک کند.مصرف تمشک به مدت ۳ تا ۴ هفته از کبد در برابر آسیب محافظت می کند. به علاوه تمشک آبی عکس العمل سیستم ایمنی و آنزیم های آنتی اکسیدان را افزایش می دهد.استفاده منظم از این تمشک ها باعث می شود کبد آنتی اکسیدان های لازم برای سلامتی را دریافت کند.

انگور

انگور قرمز و بنفش، دارای مواد مغذی زیادی دارند. یکی از شناخته شده ترین این مواد رستراترول است. این ماده فواید زیادی برای سلامتی دارد. انگور و آب انگور می تواند برای کبد مفید باشد.این فواید شامل کم شدن التهاب، جلوگیری از آسیب و افزایش آنتی اکسیدان ها در بدن می شوند. مصرف انگور برای مبتلایان به کبد چرب غیر الکلی باعث بهبود عملکرد کبد در آنها می شود.

آب لبو

آب لبو بسیار پر خاصیت هستند و سرشار از نیترات ها و آنتی اکسیدان هایی به نام بتالین است. آب لبو اکسایش و تورم کبد را کاهش می دهد. همچنین آنزیم های سم زدای طبیعی در کبد را افزایش می دهد.

سبزیجات صلیبی 

سبزیجات صلیبی بسیار برای کبد مفید هستند. سبزیجاتی مانند کلم بروکسل، کلم بروکلی و خردل چینی دارای فیبر بالا و مواد مغذی گیاهی زیادی دارند.عصاره ی کلم بروکسل قهوه ای و جوانه ی بروکلی می تواند سطح آنزیم های کبد را افزایش بدهد. این عصاره ها می توانند از کبد در برابر آسیب جلوگیری کنند.عصاره جوانه بروکلی می تواند از نارسایی کبدی جلوگیری کند.

 آجیل

آجیل ها سرشار از چربی و مواد مغذی هستند. اجیل ها حاوی  آنتی اکسیدان ها و ویتامین E و سایر مواد مغزی گیاهی هستند و می توانند برای کبد هم خیلی مفید باشند.مصرف آجیل سطح آنزیم های کبد را بهبود می بخشد.

 ماهی های چرب

ماهی های چرب از منابع اسید های چرب امگا ۳ هستند. این چربی ها بسیار مفید و می توانند تورم را کاهش دهند. چربی هایی که در ماهی های چرب میباشند برای کبد مفید هستند. این چربی هاسطح آنزیم ها را طبیعی نگه می دارند.مصرف ماهی های سرشار از امگا ۳ برای کبد مفید به نظر می رسد. ولی اضافه کردن امگا ۳ به رژیم غذایی همه ی داستان نیست.اگر نسبت امگا ۶ به امگا ۳ خیلی بالا باشد، احتمال ابتلا به بیماری های کبدی بالا می رود.

روغن زیتون 

روغن زیتون جزء روغن های سالم گیاهی است و دارای فواید بسیاری برای سلامتی می باشد.روغن زیتون تأثیرات مثبتی روی کبد می گذارد. مصرف روزانه یک قاشق چای خوری روغن زیتون سطح چربی و آنزیم های کبد را بهبود می بخشد.این ماده همچنین سطح پروتئین هایی که سوخت وساز را بهبود می بخشند را بالا می برد. روغن زیتون همچنین می تواند سطح آنزیم های کبد را بهبود بخشد

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.