درمان سرا

طرز تهیه دمنوش بهار نارنج و گل محمدی

دمنوش بهار نارنج به تنهای یک آرامبخش قوی می باشد و به همراه گل محمدی می تواند خاصیت ارامبخشی را بیشتر کند. این دمنوش خاصیت ضد تشنج، جلوگیری از حمله های قلبی دارد و باعث خواب آلودگی و آرامبخشی در فرد می شود.افرادی که با مشکل بی خوابی روبرو هستند می تواند 2 ساعت قبل از خواب از این دمنوش استفاده کنند تا مشکل بی خوابی آنها کاهش یابد و خوابی با آرامش داشته باشند.

طرز تهیه دمنوش بهار نارنج و گل محمدی

طرز تهیه دمنوش بهار نارنج و گل محمدی

برای تهیه این دمنوش 2 تا 3 گرم بهار نارنج، شهد یا عصاره بهار نارنج، برگ گل محمدی 2 گرم و یک لیوان آب جوش مورد نیاز می باشد.

برای تهیه 2 تا 3 گرم شکوفه بهار نارنج را در یک لیوان اب جوش بریزید و به مدت 10 الی 15 دقیقه بگذارید تا دم بکشد.سپس گل محمدی و شهد بهار نارنج را به آن اضافه کرده و بعد از یک الی دو دقیقه آن را میل کنید.

برای گرفتن تلخی و خوش طعم شدن این دمنوش می توانید مقداری عرق گل محمدی یا به لیمو را به آن اضافه کنید یا برای شیرین کردن آن از مقداری عسل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه دمنوش بهار نارنج خشک

خواص دمنوش بهار نارنج و گل محمدی

با مصرف دمنوش گل محمدی و بهار نارنج می توانید مانع از رشد سلول های سرطانی در بدن می شود و همجنین باعث تقویت قوای جنسی نیز می شود. البته مصرف بیش از حد این دمنوش می تواند اثر عکس داشته باشد و باعث ضعف قوای جنسی در فرد شود.غنچه گل محمدی به همراه بهار نارنج برای کاهش دردهای قاعدگی در زنان بسیار مفید است و همچنین باعث کاهش دمای بدن و عفونت می شود.

آرام بخش طبیعی

تحقیق بر روی خواص دم کرده گل محمدی نشان می دهد که این چای خاصیت آرام بخشی فوق العاده ای دارد و می تواند در کاهش فشارهای عصبی و روانی افراد، موثر عمل کند. با نوشیدن این چای می توانید خستگی و فشارهای روزانه کاری را از خودتان دور و همچنین اختلالات بی خوابی تان را با آن درمان کنید.

اگر با مشکلات عصبی، نگرانی و اضطراب و بی خوابی درگیر هستید، حتما نوشیدن روزانه چای گل محمدی را در برنامه غذایی تان بگنجانید.

منبع آنتی اکسیدان

از دیگر فواید دمنوش بهار نارنج و گل محمدی باید از خواص ضد سرطان و آنتی اکسیدانی این گیاه نام برد.خوب است بدانید که مصرف آنتی اکسیدان ها، یکی از مهم ترین عوامل برای مبارزه با انواع سلول های سرطانی به شمار می رود. بنابراین استفاده از مواد و خوراکی هایی که این خاصیت را درون خودشان دارند، می تواند تا حد چشمگیری از ابتلا به انواع سرطان ها جلوگیری کند.

کاهش دردهای قاعدگی

یکی از خواص مهم و پرطرفدار این نوشیدنی، کاهش دردهای قاعدگی و علائم سندروم پیش از قاعدگی است. اگر در دوران قاعدگی یا عوارض پیش از آن قرار دارید، می توانید با مصرف این چای، دردها و علائم ناخوشایند را تا حد زیادی کاهش دهید. همچنین مصرف این دم کرده برای درمان اختلالات قاعدگی، نامنظم بودن آن و یا خونریزی شدید در این دوران، موثر عمل کند.

درمان نفخ، مشکلات معده

از دیگر خواص دمنوش بهارنارنج و گل محمدی باید به درمان نفخ، مشکلات معده و دستگاه گوارش اشاره کرد. مصرف این دمنوش، در هضم بهتر غذا و همچنین کاهش نفخ بسیار موثر عمل می کند.

موارد منع مصرف

دمنوش بهار نارنج و گل محمدی به طور کلی، ضرر خاصی ندارد و به عنوان یکی از جوشانده های گیاهی با کمترین عوارض شناخته می شود

اما همانطور که می دانید مصرف بیش از اندازه هر خوراکی و جوشانده ای می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

دمنوش گل محمدی دارای مقادیر زیادی از ویتامین C درون خودش است. بنابراین مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به بروز مشکلات سنگ کلیه شود.

همچنین از آنجایی که ویتامین C، فرایند جذب آهن را تا حد زیادی افزایش می دهد، برای بیماران مبتلا به تالاسمی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.زیاده روی در مصرف این جوشانده، عوارضی همچون سردرد، حالت تهوع و استفراغ را به همراه دارد.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.