درمان سرا

بهترین دمنوش برای کلیه

کلیه یکی از قسمت های مهم بدن انسان است که همزمان وظیفه فیلتر کردن خون و دفع مواد سمی از بدن را دارد.بنابراین ضروری است که رژیم غذایی مناسبی داشته باشیم و از کلیه های خود مراقبت کنیم تا از تجمع مواد مضر جلوگیری کرده و از این طریق مانع اختلال در عملکرد آن شویم. در این مقاله بهترین دمنوش هایی که برای کلیه مناسب هستند اورده شده است.

بهترین دمنوش برای کلیه

دمنوش قاصدک برای سنگ کلیه

دمنوش قاصدک یک ادرار آور طبیعی و قدرت پاک کنندکی زیادی دارد و می توان آن را بهترین داروی طبیعی برای مراقبت از کلیه شناخت. این دمنوش به بین بردن سموم از طریق ادرار، بازیابی و تحریک عملکرد کلیه کمک می کند. همچنین در صورت داشتن سنگ کلیه یا سنگ صفرا یک درمان خانگی بسیار موثر برای تسکین علائم آن است. نوشیدن یک فنجان دمنوش قاصدک صبح قبل از صبحانه و یک فنجان بعد از ناهار می تواند برای پاکسازی کلیه مفید باشد.

دمنوش دم اسب برای عفونت کلیه

دم اسبی یک گیاه دارویی با خواص ادرار آوری است که برای تحریک عملکرد کلیه بسیار مناسب است. همچنین برای درمان مشکلات مربوط به کلیه مانند سنگ کلیه، التهاب و عفونت های دستگاه ادراری توصیه می شود. همچنین یک داروی طبیعی موثر برای بهبود احتباس مایعات است. شما باید آن را با معده خالی صبح و نوبت بعدی را بعد از ناهار بنوشید.

دمنوش جعفری برای پاکسازی کلیه

جعفری دارای خواص دارویی است که برای کلیه ها بسیار مفید می باشد. بنابراین دمنوش جعفری یک راه مناسب برای پاکسازی و جلوگیری از بیماری های مربوط به نقص کلیه مانند سنگ کلیه یا عفونت می باشد. این دمنوش سرشار از آنتی اکسیدان قوی است که حاوی مواد معدنی ضروری برای تقویت و تحریک کلیه است.

دمنوش گزنه برای تقویت کلیه

دمنوش گزنه اسرشار از ویتامین های گروه B ، اسیدهای چرب ضورری، سروتونین و اسیتل کولین است. این مواد شیمیایی موجود در دمنوش گزنه می توانند عملکرد کلیه را تقویت و به پاکسازی و تغذیه کلیه کمک کنند. بهتر است هر چند روز یک بار چای گزینه را با معده خالی بنوشید. بهتر است که روزها پشت سر هم نباشد.

دمنوش علف طلایی برای عفونت ادراری

گیاه علف طلایی یا سولیداگو یک یک گیاه دارویی است که در طب سنتی بیشتر برای سلامت دستگاه ادراری و کاهش التهاب بدن استفاده می شود. این گیاه حاوی آنتی اکسیدان های زیادی و دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی قوی می باشد و می تواند با باکتری های مضر مبارزه کند. از این دمنوش برای درمان عفونت دستگاه ادراری استفاده می شود. با این حال افرادی که الرژی دارند باید از مصرف این دمنوش گیاهی خودداری کنند، زیرا باعث تب یونجه و آلرژی می شود.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.