درمان سرا

طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری شکم

طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری با توجه به مزاج شما می توانید آن را به شیوه های مختلف دم کرده و میل کنید و بهترین زمان مصرف قهوه سبز نیز بسیار مهم است. قهوه سبز یک ماده غذایی است که سرشار از ویتامین و مواد معدنی است و همچنین باعث حفظ مواد مغذی در بدن می شود. این قهوه برای لاغری بسیار مفید است، چرا که مهار کننده بسیار خوب اشتها می باشد و میل به غذا را از بین می برد، همچنین به عنوان یک چربی سوز قوی نیز نشاخته می شود.

طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری شکم

اگر چاق هستید و چربی اضافی دارید به دنبال یک ماده غذایی برای چربی سوزی هستید که در رژیم غذایی خود بگنجانید قهوه سبز یکی از چربی سوز های قوی برای این کار می باشد. البته توجه داشته باشید که حتما با پزشک یا مشاوره تغذیه مشورت کنید و یا اگر بیماری خاصی دارید باید حتما با پزشک متخصص خود درباره مصرف قهوه سبز و رژیم غذایی مشورت کنید. لازم به ذکر است که قهوه سبز بدون تغییرات در سبک زندگی و ورزش، خواب کافی و کاهش استرس هیچ تاثیری در لاغری نخواهد داشت.

طریقه مصرف قهوه سبز

اگر از قهوه سبز برای لاغری می خواهید استفاده کنید، شاید به دنبال طریقه مصرف آن هستید. شما می توانید به روش های مختلفی قهوه سبز را دم کرده و میل کنید. برخی از قهوه های سبز در بازار به صورت بسته بندی می باشند که در آنها طرز تهیه نوشته شده است.

ابتدا قهوه سبز را به مدت 24 ساعت تا 48 ساعت در آب بخیسانید و آن را آبکشی کنید. سپس آن را در قابلمه ریخته و مقداری آب به آن اضافه کنید و آن را روی شعله قرار دهید تا بجوشد. پس از جوشیدن آن را از روی حرارت بردارید. سپس بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند تا دم بکشد. پس دم کشیدن بهتر است حدود نیم ساعت ثر کنید تا کمی خنک شود. حال می توانید آن را بنوشید، اگر غلظت بالایی داشت می توانید با کمی آب آن را رقیق کنید و همچنین در صورت تمایل با کمی عسل آن را شیرین کرده و میل کنید.

قهوه سبز به همراه نعناع: اگر می خواهید تاثیر خواص دمنوش بیشتر شود و همچنین طعم دلپذیری داشته باشد می توانید چند برگ نعناع به فنجان خود اضافه کنید و حدود 5 دقیقه صبر کنید و سپس قهوه را بنوشید. نعناع خاصیت دفع سموم و کاهش وزن را دارد.

قهوه سبز به همراه دارچین: اگر می خواهید سطح قند خون شما کنترل شود و کلسترول بد را کاهش دهید می توانید یک عدد چوب دارچین را در یک فنجان آب بریزید و بگذارید یک شب تا صبح بماند. سپس از این آب برای تهیه قهوه سبز استفاده کنید.

بهترین زمان مصرف قهوه سبز برای لاغری

بهترین زمان برای مصرف قهوه سبز صبح به همراه صبحانه است و همچنین افرادی که ورزش می کنند می توانند قهوه را قبل یا بعد از ورزش میل کنند تا اثر گذاری آن را بیشتر کنند. همچنین می توانید دمنوش قهوه سبز را بعد از ظهر به همراه یک میان وعده سالم میل کنید.

نکات مهم مصرف قهوه سبز

  • برای کاهش سریعتر وزن می توانید نوشیدنی قهوه سبز را در ترکیب با دارچین و زنجبیل استفاده کنید
  • بقیه ی نوشیدنی را در یک ظرف شیشه ای به مدت ۲ تا ۳ روز در یخچال نگهداری کنید.
  • اگر برای کاهش وزن می خواهید از قهوه سبز استفاده کنید بهتر است آن را ۱۰ دقیقه قبل از غذا بخورید.
  • برای کاهش وزن سریعتر بهتر است قهوه سبز را بلافاصله پس از غذا نخورید، چون می تواند باعث مسمومیت غذایی شود.
  • دوز توصیه شده برای قهوه سبز ۴۰۰ میلی گرم و سه بار در روز است.
سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.