درمان سرا

طبع اسطوخودوس گرم یا سرد

اسطوخودوس در طب سنتی طبع و طبیعت گرم و خشک دارد و بهتر است افراد با طبع گرم آن را به همراه مصلح مصرف کنند. این گیاه خواص دارویی و سلامتی زیادی دارد و از خواص مهم آن می تواند به کاهش استرس، ضد اضطراب، کاهش التهاب، نفخ معده و عفونت های قارچی واژن اشاره کرد.

طبع اسطوخودوس گرم یا سرد

طبع اسطوخودوس

طبع اسطوخودوس در طب سنتی گرم و خشک است و افراد با طبع سرد می توانند از این گیاه استفاده کنند و افراد با طبع گرم بهتر است با مصلح آن را مصرف کنند.

اسطوخودوس در موارد کاهش استرس، شادابی، ریزش مو، زخم پوستی، رفع بی خوابی، عفونت های قارچی، کاهش التهاب، رفع شوره سر،نفخ معده و عفونت های قارچی واژن مصرف می شود.

اسطوخودوس یک گیاهی از خانواده نعناعیان است و از آن در مواد غذایی، عطر، مواد آرایشی استفاده کرد.علاوه بر مصرف غذایی و بهداشتی از اسطوخودوس در داروهای گیاهی نیز استفاده می شود.از موارد استفاده رایج اسطوخودوس برای رفع بی خوابی و کاهش استرس می باشد.

خواص اسطوخودوس

اسطوخودوس برای سلامتی بسیار مفید است و همچنین می تواند به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار گیرد و از این گیاه می توان به عنوان خوشبو کننده هوا استفاده کرد.

رفع استرس

اسطوخودوس بر اساس تحقیقات یک گیاهی است که می توان از آن برای کاهش اضطراب و استرس استفاده کرد.آنتی اکسیدان موجود در اسطوخودوس باعث می شود که سطح هورمون استرس در بدن را کاهش دهد.دمنوش اسطوخودوس یکی از راه های مصرف اسطوخودوس برای کاهش اضطراب و استرس است. .

رفع بی خوابی

اسطوخودوس می تواند برای درمان بیماری های خواب مانند بی خوابی، آپنه خواب یا بی قراری در خواب مورد استفاده قرار می گیرد. برای اثر بخشی این گیاه می توانید از اسطوخودوس به صورت دمنوش استفاده کنید.

دمنوش اسطوخودوس یک آرامبخش است که از زمان قدیم از آن استفاده شده است و می تواند افکار منفی را از ذهن پاک کرده و یک خواب راحت به فرد هدیه دهد.

کاهش التهاب

اسطوخودوس دارای خواص ضد التهابی می باشد و می تواند باعث کاهش التهاب در بدن شود.اسطوخودوس خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد و می تواند به کاهش التهاب کمک زیادی کند. برای کاهش التهاب می توانید مقداری از اسطوخودوس را به حمام خود بیفزاید.

سلامتی پوست

اسطوخودوس برای پوست بسیار مفید می باشد و می تواند بیماری های آکنه، اگزما و پسوریازیس را درمان کند.همچنین از اسطوخودوس می توانید برای رفع خشکی و تحریک پوست استفاده کنید.

برای درمان خشکی و تحریک پوستی می توانید آب اسطوخودوس را در یک اسپری ریخته و در طول روز به پوست اسپری کنید و همچنین در زمان تحریک پوست از آن استفاده کنید.

رفع ریزش مو

اسطوخودوس می تواند برای رفع مشکلات ریزش مو و کمک به رشد مو مورد استفاده قرار گیرد و باعث تقویت فولیکول های مو می شود. برای نتیجه گیری بهتر از این گیاه می توانید از شامپو اسطوخودوس استفاده کنید.

البته برای استفاده و نتیجه بهتر از اسطوخودوس می توانید از خود گیاه استفاده کنید و به این شکل می توانید نتیجه بهتری را داشته باشید. ابتدا دمنوش اسطوخودوس را تهیه کنید و بعد از سرد شدن روی موهای خود بمالید.

سلامتی قلب

به دلیل آرامش بخشی اسطوخودوس و آنتی اکسیدان های موجود در آن ، می تواند روی فشار خون و کاهش تنش در رگ های خونی نیز به قلب شما کمک زیادی کند. اسطوخودوس می تواند از تصلب شرایین و سایر مشکلات قلبی عروقی جلوگیری کند و خطر سکته قلبی را کاهش می دهد.

معده و دستگاه گوارش

اسطوخودوس علاوه بر خواص آن بر روی پوست و استرس ، می تواند به مشکلات گوارشی کمک زیادی کند و از بروز باکتری های مضر ، نفخ و تجمع گاز در روده جلوگیری می کند. این گیاه می تواند خواص دارویی برای ناراحتی های معده ، کاهش نفخ و برطرف کردن گرفتگی های گوارشی باشد.

 

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.