درمان سرا

درمان خانگی کیست گانگلیون

درمان خانگی کیست گانگلیون یکی از روش های درمان این غده خوش خیم می باشد که با داروهای گیاهی می توانید برای کاهش درد کیست مچ دست و التیام آن اقدام کنید.کیست گانگلیون یک نوع غده در ناحیه مچ دست و در بعضی مواقع در زانو و پا رشد می کند که علاوه بر درمان پزشکی می توانید از درمان های خانگی نیز استفاده کنید.البته کیست مچ دست اغلب بدون درمان از بین می رود.برای درمان کیست گانگلیون یا کیست مچ دست می توانید با مشورت پزشک از درمان های خانگی و گیاهی استفاده کنید. در ادامه با چند روش درمان خانگی و گیاهی برای کاهش درد و بهبود کیست گانگلیون آشنا شوید.

درمان خانگی کیست گانگلیون

زردچوبه برای کاهش درد کیست گانگلیون

زردچوبه از جمله درمان های کاهش درد کیست گانگلیون می باشد که می تواند اثرات خوبی برای درد و التهاب آن باشد. کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضد التهاب دارد و می تواند به کاهش درد کمک زیادی کند.

برای تسکین درد با زردچوبه ، زردچوبه را در آب حل کرده و به شکل خمیر در آورید و آن را روی منطقه آسیب دیده بگذارید. اینکار را چند بار تکرار کنید.

کمپرس گرم برای کاهش درد کیست گانگلیون

کمپرس گرم یکی از روش هایی برای کاهش درد و تورم می باشد و زمانی که کیست گانگلیون باعث درد شود می توانید برای آرام کردن آن از کمپرس گرم استفاده کنید.

برای این کار یک حوله را در آب داغ قرار دهید و آب اضافی آن را بگیرید و روی منطقه آسیب دیده به مدت 10 دقیقه قرار دهید، این کار باعث می شود درد در آن ناحیه کاهش یابد اما به درمان کیست کمکی نمی کند

چای سیاه برای بهبود زخم و کاهش درد

چای سیاه می تواند باعث کاهش درد و بهبود بخشیدن زخم های ناشی از کیست مناسب باشد. برای استفاده از چای، یک عدد چای کیسه ای را به مدت 5 دقیقه در آب گرم قرار دهید و آب اضافی آن را با فشار خارج کنید و روی منطقه آسیب دیده قرار دهید

روغن کندر برای درمان کیست گانگلیون

استفاده از روغن کندر برای کاهش درد و همچنین جلوگیری از پیشرفت کیست کمک کند. برای استفاده از این روغن 2 قطره روی کیست بریزید و با یک نوار تمیز آن را ببنیدید. این کار را یکبار در روز انجام دهید و هر دفعه از یک نوار تمیز استفاده کنید.

استفاده از پکان اکیناسه به صورت موضعی بر روی محل کیست می تواند به درمان کیست کمک کند و آن را از بین ببرد.

گل آرنیکا برای درمان کیست گانگلیون
گل آرنیکا دارای خواص ضد التهابی بسیار خوبی است و به کاهش درد و تورم کمک زیادی می کند و همچنین گردش خون را افزایش می دهد. با بهبود گردش خون و کاهش تورم می تواند در روند درمان کیست کمک زیادی کند.

اسانس آرنیکا را با مقدار مساوی روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کنید و بر روی منطقه آسیب دیده بمالید و به آرامی ماساژ دهید. این کار را سه بار در روز انجام دهید.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.