درمان سرا

بهترین و بدترین زمان برای نوشیدن آب

نوشیدن آب در روز بسیار مفید است و بهترین راه برای سلامت بدن می باشد.سعی کنید مصرف آب را عادت روزانه خود قرار دهید.سعی کنید مصرف آب را روزانه 8 لیوان مصرف کنید.نوشیدن آب باعث عمر طولانی خواهد شد و نیاز به پزشک را در زندگیتان کاهش می دهد.با نوشیدن آب می توانید بیماری ها را از خود دور نگه دارید.نوشیدن آب اگر درست و در زمان مناسب انجام شود، میتواند بهترین تاثیر را برای بدن داشته باشد.

بهترین و بدترین زمان برای نوشیدن آب

زمان مضر برای نوشیدن آب

قبل از آب خوردن مسواک نزنید ،باید قبل از مسواک زدن 160 میلی لیتر آب بنوشید به این ترتیب، آبی که می خورید آلوده نخواهد شد. ( خمیر دندان حاوی فلوراید است .) از هر گونه غذا یا نوشیدنی برای 45 تا 50 دقیقه بعد از مسواک زدن اجتناب کنید .

نوشیدن آب قبل از خواب :در وقت خواب و بعد از خواب توصیه نمیشود و ممنوع است.

نوشیدن آب بعد از صبحانه: بعد از صبحانه تا 2 ساعت نباید آب خورد.صبحانه را به تدریج بخورید و بعد از صبحانه، چیزی حدود 2 ساعت آینده نخورید به خصوص آب.

نوشیدن آب بعد از خوردن میوه جات: بعد از مصرف بعضی از میوه ها نباید آب نوشید.میوه هایی مانند هندوانه و مرکبات باعث ضعف می شود زیرا مصرف آب باعث می شود فساد هضم در معده می شود. همچنین بعد از مصرف زردآلو نیز نباید آب خورد.

نوشیدن آب بعد از غذا: نوشیدن آب بلافاصله بعد از غذا بسیار مضر است زیرا باعث می شود حرارت معده کاهش پیدا کند و باعث سوء هاضمه شود.

بهترین زمان برای نوشیدن آب

نوشیدن آب ناشتا: دو لیوان آب در صبح بعد از بیدار شدن ( به فعال کردن اعضای داخلی کمک می کند ).نکته مهم این است که آبی که ناشتا می نوشید به هیچ عنوان نباید آب سرد باشد و بهترین دمای آب در این زمان ولرم است.

نوشیدن آب قبل از غذا: یک لیوان آب 30 دقیقه قبل از غذا ( به هضم غذا کمک می کند )

نوشیدن آب پیش از استحمام:یک لیوان آب بعد از حمام باعث کاهش فشار خون می شود.

نوشیدن آب قبل از خواب: یک لیوان آب قبل از رفتن به خواب ( به جلوگیری از سکته و حملات قلبی کمک می کند )

می توانید آب را با لیمو ترش مخلوط کنید نوشیدن آب گرم با لیمو ترش می تواند بدن را به آرامی از رختخواب بیرون آورد . متخصصان توصیه می کنند اگر زیر 150 پوند وزن دارید از نصف لیمو استفاده کنید. اگر بیش از 150 پوند وزن داشته باشید ، یک لیمو کامل پیشنهاد می شود. متخصصان به علاقمندان سلامتی توصیه می کنند آن را در دو یا سه جرعه آب به شیوه ای نسبتا سریع بنوشند. بعد از چکاندن آب لیمو، سریع بنوشید تا فواید بیشتری را بدست آورید. 

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.