درمان سرا

معجون زنجبیل و لیمو برای لاغری

نوشیدنی زنجبیل و لیمو یک معجون بسیار عالی برای کاهش وزن و چربی سوزی است و می تواند به شما در کمک کند تا بتوانید چربی های دور شکم خود را لاغر کنید.اگر به دنبال نوشیدنی هایی هستید که در کنار رژیم غذایی خود قرار دهید تا بتواند به کاهش وزن شما کمک کند از این نوشیدنی غافل نشوید. این نوشیدنی یک چربی سوز بسیار عالی است و از ترکیل زنجبیل و لیمو تشکیل شده است که در ادامه به آن می پردازیم.

معجون زنجبیل و لیمو برای لاغری

خب حتما می خواهید بدانید که این نوشیدنی چطور به کاهش وزن کمک می کند. زنجبیل و لیمو هر دو یک چربی سوز و سم زدای قوی برای بدن است و زمانی این دو ماده غذایی با هم ترکیب شوند می توانند یک معجون عالی برای لاغری باشند.لیمو یک آنتی اکسیدان مفید برای بدن است و می تواند به سم زدایی آن کمک کند، همچنین باعث کاهش احتباس مایعات در بدن و تورم شکم می شود. زنجبیل نیز خاصیت این را دارد که بتواند سوخت و ساز بدن را تنظیم کند و باعث شود بدن کالری بیشتری بسوزاند.

طرز تهیه معجون زنجبیل و لیمو

حال بیاییم معجون زنجبیل و لیمو را آماده کنیم. شما برای تهیه این دمنوش نیاز به یک لیمو تازه بزرگ، 8 فنجان آب و حدود 100 گرم زنجبیل تازه نیاز دارید. اگر می خواهید خواص این نوشیدنی بیشتر شود چند برگ نعناع تازه نیز به آن اضافه کنید.

طرز تهیه: برای تهیه این نوشیدنی ابتدا لیمو و زنجبیل را تمیز بشویید و لیمو را به دو قسمت تقسیم کنید و آن را به برش های دایره ای شکل تقسیم کنید. 8 فنجان آب را در یک پارچ ریخته و لیمو ها را به آن اضافه کنید. سپس زنجبیل تازه را رنده کرده و به پارچ اضافه کنید و کل مواد را با هم مخلوط کنید. در صورت تمایل برای بهبود طعم و خواص آن چند برگ نعنا نیز به آن اضافه کنید.

حال معجون شما آماده شد و آن را به مدت یک روز در یخچال قرار دهید تا تمام خواص مواد به آب انتقال پیدا کند. این نوشیدنی را قبل از خواب یک فنجان میل کنید و البته در طول روز هم اگر احساس تشنگی کردید می توانید از آن استفاده کنید.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.