درمان سرا

ماسک گوجه فرنگی برای پوست صورت

ماسک گوجه فرنگی حاوی لیکوپن است که می تواند برای پوست بسیار مفید باشد و همچنین حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است که با آسیب سلولی مبارزه می کند. منافذ پوسترا کوچک کرده و جوش های سر سیاه را از بین می برد و همچنین باعث کاهش چربی صورت می شود و به پوست شما درخشش طبیعی می بخشد. همچنین گوجه فرنگی محرکی است که می تواند به خنک کردن پوست کمک کند. گوجه فرنگی حاوی اسید های طبیعی است که می تواند به تنظیم پوست چرب کمک می کند و با پیری زودرس مبارزه می کرده و پوست را روشن می کند.

ماسک گوجه فرنگی برای پوست صورت

ماسک گوجه فرنگی برای چربی پوست

پالپ و آب گوجه فرنگی با چربی اضافه ای که غده چربی پوست تولید می کند، مقابله می کند. گوجه را نصف کنید و قسمت گوشتی آن را به صورت بمالید و بگذارید آب آن به مدت ۱۵دقیقه روی صورت بماند تا به پوست نفوذ کند. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید. برای بهبود پوست، این کار را روزی ۲بار انجام دهید.

ماسک گوجه فرنگی و شکر

یک اسکراب بسیار سریع و راحت این اسکراب گوجه فرنگی و شکر است که انجام آن بسیار آسان است. گوجه فرنگی به تسکین پوست کمک می کند و حتی دارای خواص ضد پیری است

گوجه فرنگی را نصف کنید و یک قسمت آن را به شکر بزنید و به صورت چرخشی روی صورت بمالید تا کثیفی و سلول های مرده جدا شود. بگذارید آب آن کمی روی صورت بماند.

ماسک گوجه فرنگی و ماست

آب گوجه فرنگی خارش، قرمزی غیرعادی، پوسته پوسته شدن و ناراحتی پوست را از بین می برد. اسید خفیف موجود در آن میزان PH پوست را تنظیم و ناراحتی پوست را برطرف می کند. خوب است به آب گوجه فرنگی ماست نیز اضافه کنید و روی صورت بمالید و پس از ۲۰دقیقه صورت خود را بشویید.

ماسک آب گوجه فرنگی

آب گوجه فرنگی به کوچک شدن منافذ باز ناشی از آکنه کمک می کند و خواص قابض طبیعی موجود در گوجه فرنگی آن را برای پاکسازی لکه ها ایده آل می کند. در مورد لکه های تیره روی پوست ، محتوای بالای لیکوپن موجود در گوجه فرنگی به روشن شدن این لکه های سرسخت کمک می کند .قبل از خواب آب گوجه فرنگی را به تمامی صورت بمالید و روز بعد شست وشو دهید.

اگر چه نتیجه دادن درمان آکنه با گوجه فرنگی زمان بر است اما استفاده از آن بهتر از داروهای شیمیایی است. آب گوجه را به صورت بمالید و پس از یک ساعت آن را بشویید. برای از بین بردن جوش های سرسیاه، روی جوش ها آب گوجه فرنگی بمالید.

درمان آفتاب سوختگی با ماسک گوجه فرنگی

از آن جا که آب گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان است، علایم آفتاب سوختگی را درمان می کند. برای کسب نتیجه بهتر، آب آن را با دوغ مخلوط کنید و به تمامی صورت بمالید و پس از نیم ساعت صورت خود را بشویید.

نرمی پوست صورت با ماسک گوجه فرنگی

کمبود کلاژن یا تولید کم کلاژن که نوعی پروتئین فیبری است، علت اصلی ایجاد چین و چروک است. محققان دریافته اند ، گوجه فرنگی انعطاف پوست را حفظ می کند. بنابراین افرادی که به طور منظم گوجه فرنگی مصرف می کنند دارای پوست نرم، صاف و بدون چین و چروک اند.

ماسک گوجه فرنگی و ماست

از ماسک ماست و گوجه فرنگی استفاده کنید. ماست باعث نرمی پوست می شود؛ گوجه فرنگی نیز پوست را خنک می کند. گوجه فرنگی را نصف کنید، قسمت برش خرده آن را به ماست بزنید و سپس به صورت بمالید.بگذارید این ماده به مدت ۲۰دقیقه روی پوست بماند. سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید.

ماسک گوجه فرنگی و عسل

مخلوطی از عسل و آب گوجه فرنگی را به صورت و گردن بمالید و پس از ۱۵دقیقه بشویید.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.