مجله درمان سرا

پیرزن هندی در سن 73 سالگی نوزادان دوقلو دختر زایید

پیرزن هندی در سن 73 سالگی نوزادان دوقلو دختر زایید
پیرزنی که در سن 73 سالگی نوزادان دوقلو زایمان کرده و به گفته پزشک این پیرزن حال نوزادان در شرایط جسمانی خوبی میباشند.

یک زن 73 ساله هندی اهل ایالت جنوبی اندراپرداش صاحب یک دوقلوی دختر شد .با اینکه مانگایاما ۲۵ سال پیش یائسه شده بود اما خود او و پزشکان هرگز از ادامه دادن درمان ها ناامید نشدند و این زن ۷۳ ساله سرانجام با استفاده از روش های پیشرفته باروری خارج از رحم، باردار شد. مادر سالخورده هندی سال ۱۹۴۶ به دنیا آمده و بر اساس آنچه در مدارک نظام سلامت هندوستان وجود دارد، می توان او را پیرترین زنی دانست که ب استفاده از روش IVF باردار شده و بچه به دنیا آورده است.

 

تصویر 1

دکتر، «اما سانکار»، پزشک این پیرزنی که به تازگی زایمان کرده گفت: این زن با سزارین زایمان کرده و او و نوزادان در شرایط جسمانی خوبی هستند. «مانگایاما یاراماتی» گفت که او و همسرش که ۸۲ سال سن دارد همیشه در آرزوی داشتن فرزند بودند، اما تا به حال به آرزویشان نرسیده بودند. همسر او «ماسیتاراما راجارائو» پس از به دنیا آمدن نوزادان گفت: ما بسیار خوشحال هستیم. اما درست یک روز بعد رجارائو دچار سکته مغزی ناگهانی شد و هم اکنون در بیمارستان تحت درمان است.

از رجارائو پرسیده شد اگر به خاطر سن بالا اتفاقی برای او همسرش بیفتد چه کسی از کودکان شان مراقبت خواهد کرد. او در پاسخ گفت: هیچ چیز در دست ما نیست، هر اتفاقی که بخواهد بیفتد می افتد، همه چیز در دست خداست.

داشتن فرزند برای این زوج مهم بود و خانم یاراماتی گفته که در دهکده محل زندگی شان از او به عنوان خانم بی فرزند نام می بردند.

وی افزود: ما بار ها امتحان کردیم و پزشکان بی شماری را دیدیم. به همین خاطر این شادترین زمان زندگی من است.

تصویر 2

 

 

 

کد مطلب: 4303
تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
ساعت: ۰۰:۵۱
چاپ
سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.