مجله درمان سرا

گوشی های هوشمند یکی از عوامل چاقی

گوشی های هوشمند یکی از عوامل چاقی
آیا میدانید که استفاده از تلفن همراه باعث میشود شما در معرض چاقی قرار بگیرید؟ دانشمندان با مطالعات خود ثابت کردند که ریسک چاقی برای زنانی که وابسته به تلفن همراهشان هستند بیشتر از مردان است.

به گزارش درمانسرا به نقل از فارس :محققان هشدار می دهند، افرادی که روزانه بیش از ۵ ساعت از تلفن همراه استفاده می کنند به میزان قابل توجهی بیش از دیگران در معرض چاقی هستند.

این مطالعه که توسط دانشمندان دانشگاه سیمون بولیوار صورت گرفته به خوبی نشان داده است، دانش آموزانی که وقت خود را پای تلفن های هوشمند هدر می دهند ۴۳ درصد بیش از هم نوعان خود چاق می شوند.

ریسک بروز چاقی برای زنانی که وابسته به تلفن همراهشان هستند نیز حدود دو برابر بیش از مردان است؛ محققان تأکید می کنند، نشستن پای گجت های هوشمند از این جهت که منجر به سبک غذایی ناسالم می شود افراد را در معرض چاقی قرار می دهد.

نتایج مطالعات گسترده همچنین نشان داده افرادی که ساعت ها پای تلفن همراه می نشینند، وعده های غذایی خود را زیاد می کنند و طی آن وعده ها از غذاهای پرچرب استفاده می کنند؛ آنها همچنین در خوردن غذا عجله دارند که همین موضوع منجر به چاقی افراد می شود.

میرایی منتیلا، محقق ارشد این پژوهش می گوید: «یافته های ما نشان داد، موبایل یک عامل جدی در ارزیابی سلامتی افراد است».

در این پژوهش بیش از یک هزار دانش آموز و دانشجو تحت بررسی قرار گرفتند و درنهایت مشخص شد، میان چاقی آنها و استفاده از تلفن همراه ارتباط مستقیم وجود دارد.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.