مجله درمان سرا

کبد سمی چه نشانه هایی دارد

کبد سمی چه نشانه هایی دارد
کبد مسئول سم زدایی بدن است و اگر از این عضو مهم مراقبت نکنیم ، باعث می شود کبد سمی شود. کبد سمی علائم و نشانه هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

کبد یکی از مهمترین عضو داخلی بدن است که وظیفه سم زدایی بدن را دارد. اگر مشکلاتی در کبد بوجود آید،می تواند در سیستم بدن اختلال ایجاد کند.این عضو یکی از حیاتی ترین بخش بدن است و سلامت کبد می تواند به بهبود و حفظ زندگی شما موثر باشد. کبد در بدن وظیفه سم زدایی و همچنین ذخیره ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.اگر مواد غذایی سالم مصرف نشود کبد باعث می شود که نتواند به صورت صحیح وظایف خود را انجام دهد و در نتیجه باعث می شود اختلالی در کبد ایجاد شود.

علائم کبد سمی نشان دهنده این است که کبد به درستی کار نمی کند و نیاز به سم زدایی دارد. در زیر با نشانه های کبد سمی است آشنا شوید تا بتوانید به موقع برای سم زدایی کبد اقدام کنید.

متورم شدن شکم
یکی از علائم سمی شدن کبد می تواند ترم شکم باشد. البته تورم در شکم شاید علائم بیماری دیگری باشد. اما اگر تورم شکم با نفخ شدید همراه باشد می تواند یکی از شرایط کبد سمی باشد و می بایست کبد را سم زدایی کنید.

ادرار تغییر رنگ می دهد
تغییر در رنگ ادرار به زرد تیره یکی از علائم عملکرد ناصحیح کبد است.در صورت رنگ ادرار زرد می بایست سریعا برای بررسی مشکل کبد اقدام کنید.

ریفلاکس و بازگشت اسید معده به مری
ریفلاکس اسید یکی مشکلات معده و دستگاه گوارش است. اما می تواند یکی از علائم و نشانه های سمی شدن کبد نیز باشد.


مطلب مرتبط: چگونه کبد را سم زدایی کنیم


مشکلات پوستی
یکی از علائم کبد سمی مشکلات پوستی است.زمانی که کبد سمی می شود باعث تحریک های ناگهانی پوستی و آکنه می شود.آکنه ، خشکی پوست و مشکلات پوستی می تواند از علائم کبد سمی باشد.

احتباس مایعات
احتباس مایعات به غیر از علائم برای مشکلات کلیوی ، می تواند از علائم مشکلات کبدی نیز باشد. اگر کبد بیش از حد شروع به فعالیت کند این اتفاق خواهد افتاد. احتباس مایعات اگر به همراه تورم در اندام و یا شکم باشد نشان دهنده کبد سمی است.

زردی پوست یا سفیدی چشم
زردی پوست ، ناخن یا زردی در سفیدی چشم یکی از علائم مهم کبد سمی است. این زردی به این معنی است که سیروز کبدی رخ داده است و باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

مشکلات گوارشی و بی اشتهایی
زمانی که کبد سمی می شود ، فرد احساس تهوع ، استفراغ و کم اشتهایی می کند.بیماران دارای کبد سمی علاوه بر این علائم ممکن است شروع به کاهش وزن بی دلیل کنند.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.