مجله درمان سرا

فواید عرق کیالک یا زالزالک

فواید عرق کیالک یا زالزالک
خواص عرق کیالک تصفیه کننده خون ، مفید جهت بیماری های قلبی و باز کننده انسداد عروق است.همچنین عرق کیالک به تنظیم تپش قلب و ضربان آن کمک شایانی می کند.

عرق کیالک خواص تصفیه کننده خون ، مفید جهت بیماری های قلبی وباز کننده انسداد عروق است.همچنین عرق کیالک به تنظیم تپش قلب و ضربان آن کمک شایانی می کند.یکی دیگر از خواص عرق کیالک خاصیت صفرا بر، جلوگیری از سخت شدن رگ ها، کاهش بیلیروبین (صفرا)، مفید برای افراد صفراوی مزاج و ... است.

از دیگر خواص عرق کیالک می توان به درمان اگزما و خارش بدن اشاره کرد.عرق کیالک ادرار آور است.همچنین برای تنظیم قند  خون ، تنظیم فشارخون، کاهش غلظت خون و  تنظیم ضربان قلب می توانید از خواص کیالک استفاده کنید.جلوگیری از سخت شدن رگ ها و تصلب شرایین و همچنین کاهش التهاب از دیگر خواص زالزالک است.

درمان صدای گوش یکی دیگر از خواص عرق کیالک است که نادیده گرفته می شود.عرق کیالک قابض مفید در درمان اسهال خونی است.عرق کیالک موثر در تقویت قلب و معده می باشد.عرق کیالک مفید برای افراد مبتلا به روماتیسم و مبتلایان به ورم روده است.درمان قطره قطره آمدن ادرار با این عرق گیاهی امکان پذیر است

نحوه مصرف عرق کیالک : یک لیوان عرق کیالک را قبل و یا بعد از غذا میل کنید .برای عملکرد سریع تر می توانید به طور مساوی با عرق شاه تره مخلوط کرده و آن را بنوشید

خواص زالزالک یا کیالک

  • کسانی که دیابت قندی دارند، با مصرف زالزالک  گلوکز و LDL کلسترول انها کاهش می یابد
  • همچنین به گفته محققان مواد موجود در زالزالک قند خون و عملکرد انسولین خون را بهبود خواهد بخشید.
  • این میوه دارای اسید تارتاریک و اسید مالیک است و برای کم خونی و سل مفید است.
  • همچنین زالزالک دارای تانن است بسیار قابض است و می توان آن را برای درمان اسهال های خونی استفاده کرد.
  • البته نوع کوهی آن قابض تر از سنجد است و موجب پیشگیری از از خونریزی معده خواهد شد.
سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.