درمان سرا

برای سردرد میگرن چه داروی گیاهی خوبه

سردرد میگرنی می توانید یکی از بدترین درد ها باشد که در برخی موارد غیر قابل تحمل است. اما داروهای مختلفی برای کنترل علائم آن وجود دارد. گیاهان دارویی نیز یکی از روش های درمان علائم سردرد میگرنی می باشد که می توانند به پیشگیری و درمان آن کمک کند. البته توجه داشته باشید که برخی از این گیاهان در زمان حمله میگرنی موثر نیست و بهتر است به عنوان پیشگیری از آنها استفاده کرد. سعی کنید برای مصرف از برگ های تازه آنها استفاده کنید که خواص بیشتری داشته باشند.

برای سردرد میگرن چه داروی گیاهی خوبه

میگرن چیست

شایع ترین نوع سردرد، میگرن است. میگرن با سردردهای تنشی متفاوت است زیرا معمولاً فقط یک طرف سر را درگیر می کند ، اگرچه میگرن می تواند بین حملات یا حتی در طول یک حمله از پهلو به پهلو تغییر حالت دهد. کیفیت درد با سردرد تنشی نیز کاملاً متفاوت است. به جای آنکه چنین دردی کسل کننده و مداوم باشد ، معمولاً یک درد تپنده است.

شدت درد میگرن به طور کلی بیشتر از سردردهای تنشی است. شدت درد میگرن معمولاً متوسط ​​تا شدید توصیف می شود. برای اکثر افراد ، مدت زمان حملات میگرنی کمی کوتاهتر از سردردهای تنشی است ، اما حملات میگرنی درمان نشده می توانند از چهار ساعت تا سه روز و بیشتر ادامه داشته باشند.

حملات میگرنی با چندین علائم دیگر و همچنین سر درد همراه است. به عنوان مثال ، تهوع و استفراغ بسیار شایع است. افراد همچنین می توانند حساسیت شدیدی را نسبت به مواردی مانند نور ، صدا و حتی بو تجربه کنند که می تواند درد یا ناراحتی بیشتری ایجاد کند.

برخی از افراد مبتلا به میگرن نیز هاله ای را تجربه می کنند. هاله ها یک پدیده عصبی هستند که درست قبل از شروع میگرن ، قبل از شروع درد رخ می دهند. هر یک از حواس پنجگانه ما می تواند تحت تأثیر قرار گیرد.
تغییر دیگری که با میگرن اتفاق می افتد این است که سیستم گوارش کند می شود. اگر سعی می کنید از داروهایی برای درمان سردرد استفاده کنید ، این مشکل ایجاد می کند زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد تا این داروها جذب شوند و شروع به کار کنند. به همین دلیل است که توصیه می شود از داروهای میگرن در اوایل حمله ، قبل از شروع به کند شدن روده استفاده کنید

گیاه دارویی برای سردرد میگرن

رزماری (Rosemary)

رزماری یک گیاه بسیار معروفی است که دارای رایحه ضد التهابی است و می تواند به تسکین سردردهای میگرنی کمک زیادی کند.از طرفی، یک پاک کننده قوی است و به علت خاصیت ضدباکتریایی و رایحه قوی و مطبوع خود می تواند روح و روان را پاکسازی و آرام نماید و آن را برای تمرکز مجدد آماده کند.البته بهتر است از مصرف این گیاه در دوران بارداری خودداری شود.همچنین بیماران مبتلا به صرع باید از مصرف این گیاه به خاطر داشتن ترکیبات قوی خودداری کنند.

قاصدک (Dandelion)

اگر دچار سردرد میگرنی به علت خوردن غذاهای چرب و سنگین شدید گیاه گل قاصدک می تواند به کاهش سردرد کمک زیادی کند. زیرا این گیاه تقویت کننده کبد می باشد، به سم زدایی از بدن کمک می کند.ریشه این گیاه برای نارسایی های دستگاه گوارش مناسب است.

بابونه (Chamomile)

بابونه از معروف ترین گیاه دارویی است که خاصیت درمانی دارد و می تواند به تسکین سیستم عصبی بدن و همچنین خواب آرام کمک زیادی کند. دمنوش بابونه یک آرامبخش بسیار خوب است که می تواند به سردرد های میگرنی کمک زیادی کند.گیاه بابونه برای برطرف کردن سردردهای ناشی از هیجان و استرس نیز بسیار مناسب است.از طرفی، به علت داشتن عطر و طعم مطبوع حتی برای کودکان نیز مطلوب است؛ به ویژه اگر آن را با عسل شیرین کنید.

زنجبیل (Ginger)

زنجبیل از آنجایی که خواص بسیاری دارد، بسیار پرمصرف است.این گیاه برای دستگاه گوارش مفید بوده و دارای اثرات خوبی بر روی سیستم گردش خون می باشد و یکی از تسکین دهنده های باارزشی است که می توان آن را به شکل چای زنجبیل مصرف و تأثیر شگرف آن را احساس کرد!

چای سبز همراه با زنجبیل

چای سبز و زنجبیل هر دو حاوی ترکیبات ضدالتهابی هستند و سبب تسکین و آرامش می شوند؛ بنابراین با نوشیدن این چای می توانید از تشدید سردرد جلوگیری کنید.

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.