درمان سرا

ماسک صورت برای پوست خشک و لکه دار

افرادی که پوست خشک و لک دار دارند علاوه بر استفاده از مرطوب کننده ها، روغن های صورت و سرم ها بهتر از هر چند وقت یکبار از ماسک های آبرسان صورت استفاده کنند. این ماسک ها می توانند به حفظ رطوبت پوست کمک زیادی کنند.استفاده از ماسک بابونه، جوشانده گل ختمی، عسل و روغن بادام، شیر و خیار، گوجه فرنگی و لیمو ترش، گل ختمی و نشاسته، شیر و سیب زمینی می توانند رطوبت از دست رفته پوست را به راحتی جبران کنند. در ادامه با نحوه استفاده از این ماسک ها آشنا خواهید شد.

ماسک صورت برای پوست خشک و لکه دار

بابونه و ریحان برای پوست خشک

بابونه و ریحان را به همراه یکدیگر بجوشانید و دریک ظرف اسپری دار بریزید و در روز چندین مرتبه بر روی صورت و دستان خود بزنید تا پوستتان نرم شود همچنین بابونه را می توانید با گل همیشه بهار هم دم کنید و خاصیت مثبت آنرا ببینید.

ماسک شیر و خیار برای آب رسانی به پوست

یک خیار را پوست کنده و آنرا حلقه حلقه کنید و در یک کاسه شیر به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید و سپس آن ها را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورتتان قرار دهید و پس از برداشتن خیار ها از روی پوست صورتتان یک پنبه را به شیر آغشته کنید و بر روی پوستتان بمالید خیار به دلیل داشتن طبع سرد و خاصیت آبرسانی خود پوست را نرم می کند.

ماسک گل ختمی برای رفع پوست خشک

جوشانده گل ختمی یکی از روش های دیگر درمان خانگی برای رفع خشکی پوست است. ابتدا مقداری گل ختمی را در آب بریزید و آن را بجوشانید و سپس بگذارید خنک شود. وقتی جوشانده خنک شد آن را در یک اسپری بریزید و هر شب قبل از خواب روی پوست خود اسپری کنید. البته به یاد داشته باشید قبل از استفاده این ماسک آزمایش پچ انجام دهید تا مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید.

ماسک عسل و بادام

عسل و و روغن بادام را با یکدیگر مخلوط کنید و بر روی بخار آب جوش قرار دهید تا کمی مایع نرم شود و سپس آنرا به دم کرده بابونه اضافه کنید توجه داشته باشید که قبل از آنکه آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید بابونه دم کشیده را صاف کنید و پس از سرد شدن ماسک، آنرا بر روی پوست خود قرار دهید این ماسک را سه بار در هفته و به مدت نیم ساعت استفاده کنید تا تاثیر بسیار مثبت آنرا ببینید.

ماسک گوجه فرنگی و لیمو ترش

یک عدد گوجه فرنگی را رنده کرده و خوب بکوبید سپس آب لیمو ترش تازه را بر روی آن بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورتتان قرار دهید.

ماسک آرد جوانه گندم

یک قاشق مرباخوری آرد جوانه گندم را در یک قاشق غذا خوری آب سیب بریزید و خوب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید سپس یک قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق چایی خوری روغن جوانه گندم را به مخلوط خود اضافه کنید و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورتتان قراردهید.

ماسک روغن زیتون

از خاصیت مثبت روغن زیتون همه باخبر هستیم ماسک روغن زیتون و تخم مرغ از جمله ماسک هایی است که به نرم شدن پوست صورت شما کمک بسیار زیادی می کند یک قاشق چای خوری روغن زیتون را به همراه یک عدد زرده تخم مرغ مخلوط کنید و به مدت ۳۰ دقیقه بر روی پوست صورتتان قرار دهید و سپس تاثیر بسیار مثبت آنرا ببینید.

ماسک گل ختمی و نشاسته برای پوست

تاثیر عالی گل ختمی بر روی پوست صورتتان را فراموش نکنید برای تهیه ماسک این گیاه کافیست ۲ قاشق غذاخوری گل ختمی پودر شده را همراه با نصف قاشق نشاسته الک شده ترکیب کنید و برای به دست آوردن خمیری یک دست به آن شیر پرچرب اضافه کنید و اجازه دهید که به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بر روی پوست صورتتان بماند ۲ بار استفاده از این ماسک در هفته خشکی پوست را از بین می برد.

ماسک شیر و سیب زمینی

یک عدد سیب زمینی آب پز را له کنید و یک قاشق شیر به آن بی افزایید و مخلوط کنید تا به حالت خمیری درآید و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوستتان قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید

سلب مسئولیت: مطالب و مقالات سایت درمان سرا جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.