مجله درمان سرا

کمتر از 5 درصد مردم نیاز به واکسن آنفلوآنزا دارند

کمتر از 5 درصد مردم نیاز به واکسن آنفلوآنزا دارند
آنفلوآنزا این روزها یک بیماری شایع در کشور می باشد .معاون بهداشت اعلام داشت که تزریق واکسن آنفلوآنزا اصلا لزومی ندارد.افراد پرخطر باید این واکسن را استفاده کنند.

علیرضا رئیسی: توصیه اکیدم این است که تزریق واکسن آنفلوآنزا اصلا لزومی ندارد؛ مگر برای افراد پرخطر شامل مادران باردار کسانی که دچار بیماری های مزمن کلیه، تنفس، قلبی، سرطان،سالمندان و افرادی که دچار نقص ایمنی هستند، باید این واکسن را استفاده کنند.

این روزها بیماری آنفلوآنزا با توجه به سرمای هوا، به عنوان بیماری شایع در جامعه مطرح است و عوارض ابتلا به این بیماری شدید بوده تا جایی که چندین نفر از مردم نیز جان خود را از دست داده اند.

وی در پاسخ به این پرسش که «چه درصدی از جامعه باید از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند؟»، گفت: آمار خیلی شاخصی نداریم اما قطعا کمتر از 5 درصد جامعه هستند که باید این واکسن را تزریق کنند اما به افراد گروه های پرخطر توصیه می کنیم حتما این واکسن را استفاده کنند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت درپاسخ به این پرسش که «آیا وزارت بهداشت واکسن آنفلوآنزا را بین مراکز بهداشتی توزیع کرده است؟»، گفت: امسال حدود 200 هزار واکسن آنفلوآنزا در سطح کشور و مراکز بهداشتی برای گروه های پرخطر توزیع شده و این افراد تزریق کرده اند.

رئیسی تاکید کرد: مهمتر از تزریق این واکسن، رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی است یعنی شستن دست، استفاده از ماسک و عدم حضور افرادی که دچار این بیماری شدند در جمع موارد مهمی است که باید به آن توجه کنیم.

وی درباره اینکه «این واکسن در مراکز بهداشت برای مردم توزیع می شود؟»، بیان داشت: نه، این واکسن جزو برنامه های همیشگی واکسیناسیون کشوری نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

کد مطلب: 4430
تاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
ساعت: ۱۵:۳۳
چاپ
سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.