مجله درمان سرا

بستری شدن 4 هزار بیمار مبتلا به آنفولانزا در کشور

بستری شدن 4 هزار بیمار مبتلا به آنفولانزا در کشور
چهار هزار بیمار مبتلا به آنفلوآنزا تاکنون در کشور بستری شده و تعدادی نیز جان خود را از دست داده اند. نوع ویروس آنفلوآنزا که امسال شایع شده مهاجم‌ تر و تغییر ژنتیک یافته ‌تر است.

علیرضا رییسی : پیش بینی می شود تا ۲ یا سه هفته آینده شیوع بیماری آنفلوآنزا در کشور ادامه پیدا کند.وی با بیان اینکه هر سال با سرد شدن هوا موج آنفلوآنزا در کشور شیوع پیدا می کند گفت: تفاوت ویروس آنفلوآنزا در سال جاری در مقایسه با سال های گذشته در این است که موج آنفلوآنزا حدود سه هفته زودتر آغاز شده است.

همچنین معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: نوع ویروس آنفلوآنزا که امسال شایع شده مهاجم تر و تغییر ژنتیک یافته تر است لذا فراگیری آن بیشتر شده است.

رئیسی تاکید کرد: البته افراد فوت شده به دلیل ابتلاء به آنفلوانزا دارای سابقه بیماری قبلی، کلیوی و زمینه ای بوده اند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا به افراد عادی توصیه نمی شود تصریح کرد: گروه های پرخطرشامل مادران باردار، افراد بالای ۶۵ سال، بیماران ریوی، قلبی، کلیوی واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند.

وی با تاکید بر اینکه افراد مبتلا به آنفلوآنزا از خود درمانی پرهیز و بهداشت فردی را رعایت کنند.شستن دست ها به صورت اصولی برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا باید مد نظر افراد قرار گیرد.

وی همچنین هدف از سفر به سیرجان را بازدید از زیرساخت های حوزه بهداشت این شهرستان عنوان کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی سیرجان در شاخص های حیاتی و اصلی حوزه سلامت وضعیت مطلوبی دارد و از میانگین کشوری بالاتر است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: این دانشگاه در حوزه مرگ و میر نوزادان، کودکان و مادران باردار، مدیریت بیماری های غیرواگیر و کنترل بیماری های واگیردار روند قابل قبولی دارد.

منبع: ایرنا

کد مطلب: 4426
تاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
ساعت: ۱۳:۰۸
چاپ
سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.