مجله درمان سرا

برای کاهش اشتها چه باید کرد

برای کاهش اشتها چه باید کرد
کاهش اشتها و گرسنگی از روش های کاهش وزن است و باعث می شود روزانه کالری کمتری مصرف کنید. اول باید بدانید برای کاهش اشتها چه بخوریم و چه کاری انجام دهیم.

متاسفانه رژیم هایی که برای کاهش وزن تجویز می شود اغلب منجر به افزایش اشتها و گرسنگی شدید می شوند. به همین خاطر کاهش وزن و تحمل گرسنگی را دشوار کند.برای کاهش وزن ، معمولا باید مصرف کالری روزانه خود را کاهش دهید. در این مطلب ما روش های علمی مبتنی بر کاهش گرسنگی و اشتها بیش از حد را قرار داده ایم.

بهترین راهکارها برای کاهش اشتها

قبل از اینکه بخواهید وزن خود را کاهش دهید ابتدا باید بدانید که چگونه اشتهای خود را کاهش دهید و همچنین گرسنگی را در طول روز کم کنید تا بتوانید کالری کمتری در طول روز مصرف کنید.

مصرف قهوه

قهوه می تواند به کاهش اشتها کمک کند و همچنین برای سلامتی و عملکرد ورزش بسیار مفید است.قهوه باعث می شود که احساس سیر شدن را تقویت می کند.البته قهوه بدون کافئین می تواند احساس سیری بیشتری را به شما بدهد. مصرف قهوه می تواند گرسنگی را تا سه ساعت از بین ببرد.

مصرف آب زیاد

سعی کنید قبل از غذا آب بنوشید. زیرا می تواند به کاهش احساس گرسنگی کمک کند و باعث کاهش وزن می شود. قبل مصرف غذا اگر دو لیوان آب بنوشید می توانید 22% کمتر مصرف کنید.اگر می خواهید بیشترین نتیجه را بگیرید می بایست آب را قبل از غذا بنوشید. خوردن سوپ قبل از غذا همان کار آب خوردن را انجام می دهد و می تواند گرسنگی را کاهش دهد.


مطلب مرتبط : نوشیدن آب بهترین کاهش دهنده وزن


مصرف غذا با فکر و ذهن

این ذهن شماست که گرسنگی یا سیر بودن را احساس می کند. غذا خوردن سریع یا پرت بودن حواستان در هنگام خوردن غذا باعث می شود که مغز سیگنال های اشتباهی بگیرند.اگر در هنگام غذا خوردن تمرکز خود را به غذا خوردن بدهید می تواند باعث کاهش پرخوری شود و می تواند باعث شود که کالری کمتری مصرف کنید.

مصرف شکلات تلخ

بر اساس تحقیقات انجام شده شکلات تلخ می تواند به کاهش اشتها بسیار کمک کند و باعث می شود که هضم غذا کاهش یافته و بیشتر احساس سیر بودن را داشته باشید. یک نکته جالب این است که بوییدن شکلات تلخ همانند خوردن آن می تواند هورمون های اشتها را کاهش دهد.

مصرف زنجبیل و ادویه ها

زنجبیل علاوه بر مزایای سلامتی مانند حالت تهوع ، درد عضلانی ، التهاب می تواند به کاهش احساس گرسنگی نیز کمک زیادی کند. مصرف 2 گرم پودر زنجبیل در آب گرم در زمان صبحانه باعث می شود که در طول روز احساس گرسنگی نکنید.
همچنین مصرف فلفل قرمز و فلفل دلمه ای به دلیل داشتن کپسین باعث کاهش گرسنگی و افزایش احساس سیری می شود. فلفل قرمز به دلیل تولید گرما در بدن می تواند سوخت و ساز کالری را بعد از غذا افزایش دهد.

خواب کافی داشته باشید

خواب کافی و با کیفیت می تواند به کاهش اشتها کمک زیادی کند و همچنین شما را در برابر افزایش وزن محافظت کند. خوابیدن حداقل هفت ساعت خواب در هر شب می تواند باعث کاهش اشتها در طور روز خواهد شد.

مصرف چربی های امگا 3

چربی های امگا 3 موجود در ماهی باعث افزایش هورمون لپتین می شود.رژیم غذایی سرشار از چربی های امگا 3 می توانند باعث افزای سیری و کاهش اشتها شود.

مصرف پروتئین

برای اینکه بتوانید یک کاهش وزن نرمال داشته باشید می بایست در رژیم غذایی خود پروتئین بیشتری اضافه کنید، این کار باعث میشود که کمتر احساس گرسنگی کنید و چربی سوزی بیشتری داشته باشید. در وعده های صبحانه خود سعی کنید تخم مرغ اضافه کنید.تخم مرغ سرشار از پروتئین است و انرژی بیشتری به شما در طول روز می دهد و باعث می شود کمتر احساس گرسنگی کنید. پروتئین باعث می شود که در زمان کاهش وزن ، ماهیچه ها حجم خود را از دست ندهند.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.