مجله درمان سرا

۴۰ میلیون ایرانی از خدمات بیمه سلامت بهره می‌برند

۴۰ میلیون ایرانی از خدمات بیمه سلامت بهره می‌برند
۴۰ میلیون ایرانی از خدمات این بیمه‌گذار بهره می‌برند که ۳۳ میلیون نفر به طور کامل خدمات رایگان دریافت می‌کنند و هفت میلیون نفر دیگر نیز تنها بخشی از هزینه بیمه، از حقوق آن‌ها برداشت می‌شود

به گزارش درمان سرا: مهدی قنادی افزود: سازمان بیمه سلامت از سال ۷۴ با نام بیمه خدمات درمانی آغاز به کار کرد و با وجود کمبود نیرو تاکنون خدمات خوبی به افراد زیر پوشش خود ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه تمام این ۴۰ میلیون نفر همیشه در روزهای بیماری چشم امیدشان به دفترچه های بیمه است، اظهار داشت: از دیرباز تاکنون امنیت و سلامت دو دغدغه مهم بشریت بوده است و همین دفترچه ها بخشی از آسایش مردم را تامین می کنند.

قنادی با اشاره به اینکه در سال های گذشته بسیاری از مشکلات و بدهی های بیمه بر طرف شد، عنوان کرد: امروز بیمه سلامت مربوط به دستگاه خاصی نیست و متعلق به مردم است.

وی با اشاره به حذف دفترچه های بیمه در سال های آینده، ادامه داد: در این راستا به منظور کاهش مصرف کاغذ و قطع درختان به دنبال این هستیم تا خدمات پزشکی را با استفاده از کد ملی به بیمه شدگان ارائه دهیم.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به اینکه در دنیای امروز بسیاری از خدمات به صورت الکترونیک ارائه می شود، افزود: طرح استحقاق سنجی بیمه ای در ۶۰۵ بیمارستان در حال اجرا است و امیدواریم این طرح در تمام بیمارستان ها اجرا شود.

وی با بیان اینکه در ۲۳۳ شهر کشور نسخه نویسی به صورت الکترونیکی اجرا می شود، اضافه کرد: سامانه ۱۶۶۶ در استان ها به صورت جزیره ای وجود داشت و حالا به صورت متمرکز در کل کشور خدمات ارائه می کند.

قنادی گفت: پنج هزار و ۱۰۰ خدمت، ۲ هزار و ۴۰۰ نوع دارو و ۵۰ هزار تجهیزات پزشکی به بیماران زیر پوشش بیمه سلامت، خدمات ارائه می کنند.

وی تاکید کرد: جمعیت بیمه شده مناطق زیر ۲۰ هزار نفر، ۲۸ میلیون نفر هستند که ۲۱ میلیون ۵۰۰ هزار تن از آن ها در روستا زندگی می کنند.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور گفت: پوشش اجباری بیمه از سوی دولت ابلاغ شده است و برای نخستین بار تصمیم گرفته شد به اقشار آسیب پذیر خدمات بیمه ای رایگان ارائه شود.

وی ادامه داد: پس از راستی آزمایی اطلاعات اقتصادی خانوارها، به دهک های یک و ۲ و سه خدمات بیمه ای رایگان ارئه می شود و دهک چهار نیز ۵۰ درصد هزینه دفترچه را پرداخت می کنند.

 

منبع: ایرنا

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.