مجله درمان سرا

بهترین دمنوش برای درمان سرماخوردگی

بهترین دمنوش برای درمان سرماخوردگی
چای و دمنوش هایی وجود دارد که به درمان سرماخوردگی و مبارزه با آن کمک زیادی میکنند و میتوانند علائم عفونت های تنفسی را کاهش دهند و همچنین باعث آبرسانی به بدن برای مبارزه با سرماخوردگی میشود.

هنگام مبارزه با سرماخوردگی ،مصرف مایعات بدون کافئین که باعث آبرسانی به بدن شود ضروری است. مصرف چای داغ یک انتخاب هوشمند است و باعث تسکین گلودرد میشود.تحقیقات نشان میدهد که ترکیبات دمنوش های گیاهی ممکن است علائم عفونت تنفسی را کاهش دهند.
با این حال اگر علائم سرماخوردگی بیش از 3 هفته ادامه داشته باشد یا اگر بعد از 10 روز متوجه علائم شدید شدید میبایست به پزشک مراجعه کنید.

اگر سرماخوردگی برای مدتی ادامه دار شود میتواند نشانه ای از عفونت باکتریایی باشد که نیاز به معالجه پزشکی دارد علائمی که میتوانید متجوه شوید عفونت سرماخوردگی باکتریایی است عبارتند از :

  • فشار یا درد اطراف پیشانی
  • ترشحات سبز از بینی
  • تب و لرز
  • سرفه عمیق
  • مشکل در تنفس

 

تصویر 20


چای لیمو

نوشیدن چای لیمو یا فشردن لیمو در دمنوش های مختلف یک درمان خانگی است که اکثر مردم استفاده میکنند .لیمو از مرکبات است و حاوی ویتامین C است ،که این ویتامین حاوی مواد مغذی برای بدن میباشد که برای مبارزه با سرماخوردگی یا ویروس بسیار مهم میباشد.

 

 تصویر 18

دمنوش اکیناسه یا سرخارگل

سرخارگل گیاهی محبوب است که از گیاهی به نام گل مریم بنفش تهیه میشود.برخی مطالعات نشان میدهد که دمنوش اکیناسه فعالیت ایمنی بدن را برای کوتاه کردن عفونت های باکتریایی و ویروس ها بالا میبرد ومیتواند در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا نیز مفید باشد. همچنین حاوی آنتی اکسیدان زیادی میباشد.

 

تصویر 16

دمنوش چای سبز

چای سبز به دلیل فواید زیادی که برای سلامتی دارد در سراسر جهان بسیار محبوب است. چای سبز حاوی آنتی اکسیدان زیادی میباشد. این خواص آنتی اکسیدانی چای سبز میتواند به بدن در برابر حمله عوامل محیطی یا عفونت کمک کند. مصرف چای سبز باعث تقویت انرژی در بدن میشود و میتواند مدت زمان سرماخوردگی را کاهش دهد.

 

تصویر 17

چای گیاهی با عسل

دمنوش بابونه و دمنوش نعنا مدت ها است که مورد علاقه افرادی که سرماخودرگی دارند میباشد. این چای های گیاهی میتوانند به درمان سرماخوردگی کمک کنند. البته در صورت بارداری چای بابونه نباید مصرف شود. مصرف چای های گیاهی به همراه عسل میتواند در بهبود سرفه ، رفع خلط ، تسکین درد در زمان سرماخوردگی کمک کند.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.