مجله درمان سرا

8 آبمیوه برای مقابله با سرماخوردگی و آنفولانزا

8 آبمیوه برای مقابله با سرماخوردگی و آنفولانزا
آبمیوه های طبیعی برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن و مبارزه با سرماخوردگی و آنفولانزا وجود دارند که سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی ضروری هستند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، برای مبارزه با بیماری ها میشوند.

سیستم ایمنی بدن دائما فعال است و مشخص میکند که کدام سلول متعلق به بدن است و کدام یک نیست که بدین معنی است که سیستم ایمنی بدن برای فعالیت و ادامه کار خود نیاز به دوز سالم ویتامین و مواد معدنی میباشد.
ترکیب های زیر همراه با مواد مغذی ضروری برای سلامتی روزمره یا برای مقابله با سرماخوردگی و آنفولانزا است. این آب میوه ها تقویت کننده سیستم ایمنی بدن میباشند تا سیستم ایمنی بتواند برای دفاع از بیماری ها عمل کنند.

 

تصویر 1

 سیب ، هویج و پرتقال

هویج ، سیب و پرتقال یک ترکیب بسیار خوب برای کمک به بدن در محافظت از خود و مقابله با عفونت ها است. این ترکیب حاوی مواد مغذی قابل توجه ویتامین آ ، ویتامین ب 6 ، ویتامین سی ، پتاسیم و اسید فولیک است.

 

تصویر 4

پرتقال و گریپ فروت

ویتامین C هم آنتی اکسیدان و هم حاوی خواص دیگری است که سلول ها را از موادی که به بدن آسیب میرسانند محافظت میکنند. کمبود ویتامین C میتواند باعث تاخیر در بهبود زخم ، عدم توانایی در مبارزه صحیح با عفونت ها و اختلال در پاسخ ایمنی میشود. این ترکیب حاوی مواد مغذی ویتامین A ، ویتامین B-6 ، ویتامین C ، اسید فولیک ، فلز روی میباشد.

 

تصویر 5

آب گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سرشار از فولات است که به شما در کاهش خطر عفونت کمک میکند. آب گوجه فرنگی حاوی ویتامین C و ویتامین A ، آهن و فولات میباشد.

 

تصویر 3

گوجه فرنگی و کرفس

گوجه فرنگی و کرفس یک ترکیب عالی و خواص ضد التهابی دارد و این ترکیب حاوی مواد مغذی ویتامین C ، ویتامین A ، منیزیوم، پتاسیم ، آهن و اسید های چرب میباشد.

 

تصویر 2

چغندر ، هویج ، زنجبیل و زردچوبه

این آب میوه دارای چهار سبزی ریشه ای است که به سیستم ایمنی بدن کمک میکند و علائم ضد التهابی دارد. التهاب اغل یک پاسخ ایمنی در برابر عفونت ها است. همچنین افرادی که آرتریت روماتوئید دارند میتواند از این نوشیدنی سود ببرند زیرا زردچوبه و زنجبیل اثرات ضد التهابی دارند. این نوشیدنی حاوی ویتامین های A ، ویتامین C ، ویتامین E ، آهن و کلسیم میباشد.

 

تصویر 6

توت فرنگی و انبه

ویتامین E موجود در انبه باعث تقویت مزایای آنتی اکسیدانی اضافی برای تقویت سیستم ایمنی بدن به خصوص در افراد مسن می شود. این نوشیدنی حاوی ویتامین A ، ویتامین C و ویتامین E ، آهن ، فولات میباشد.

تصویر 8

آب هندوانه

آب هندوانه نه تنها به سیستم ایمنی بدن کمک میکند بلکه میتواند به تسکین درد عضلات کمک کند.درد عضلانی یک علامت شایع آنفولانزا است و حاوی ویتامین C و A ، منیزیم ، فلز روی میباشد.

 

تصویر 7

توت فرنگی و کیوی

توت فرنگی و کیوی از گزینه های سالم دیگر برای دریافت ویتامین C میباشد. این ترکیب حاوی ویتامین A ، C ،B-6 ، منیزیم ، فلز روی ، فولات میباشد.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.