مجله درمان سرا

بومی سازش شدن داروهای ایمونوتراپی

بومی سازش شدن داروهای ایمونوتراپی
داروهای ایمونوتراپی داروهایی هستند که با تاثیر روی سیستم ایمنی بدن به آن کمک می کنند تا با بیماری مبارزه کند. ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی نیز یک روش درمانی برای برخی بیماری‌ها از جمله سرطان است.

به گزارش درمان سرا به نقل از ایرنا : داروهای ایمونوتراپی داروهایی هستند که با تاثیر روی سیستم ایمنی بدن به آن کمک می کنند تا با بیماری مبارزه کند. ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی نیز یک روش درمانی برای برخی بیماری ها از جمله سرطان است که با تحریک یا سرکوب پاسخ سیستم ایمنی عمل می کند.

به گزارش روز شنبه انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران، سید امیر انواری افزود: در حال حاضر انحصار ایمونوتراپی برای ۲ تا سه کشور است و به همت شرکت های داروسازی داخل کشور و همکاری شرکت های بین المللی ایمونوتراپی در کشور ما استفاده می شود.

وی اظهار داشت: ایمونوتراپی برای همه بیماران مبتلا به سرطان استفاده نمی شود و قبل از انجام آن نیاز به آزمایش های خاص برای بیمار بوده تا بررسی کنیم که آیا این روش قابل استفاده و به صلاح بیمار خواهد بود.

دبیر علمی همایش یک روزه اورژانس های انکولوژی با اشاره به بومی سازی داروهای ایمونوتراپی در کشور ادامه داد: علاوه بر طرح این موضوع، جدیدترین دستاوردهای علمی در زمینه اورژانس های انکولوژی در این همایش ارائه می شود.

این متخصص رادیوانکولوژی اضافه کرد: همایش اورژانس های آنکولوژی ۱۸ مهرماه جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در هتل پارسیان اوین برگزار می شود و محور اصلی این همایش اورژانس های انکولوژی با تکیه بر درمان های نوین است.

 از میان هشت نوع سرطان رایج، سرطان های ریه ۲ برابر، پستان سه برابر، پروستات ۲.۵ برابر و کولورکتال سه برابر در کشورهای پیشرفته شایع تر از کشورهای کمتر توسعه یافته است. در مقابل، سرطان های کبد ۲ برابر، سرویکس ۲ برابر و مری ۲ تا سه برابر در کشورهای کمتر توسعه یافته شایع تر هستند.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.