مجله درمان سرا

جوانسازی پوست و مو با کمک ماسک سیب

جوانسازی پوست و مو با کمک ماسک سیب
ماسک سیب یکی از معجزه گر ترین ماسک ها برای پوست و مو میباشد این ماسک باعث کلاژن سازی میشود و همچنین اثر آنتی اکسیدانی دارد و میتواند چربی را در پوست و مو کنترل کند. همچنین باعث میشود موهای فر شما به راحتی صاف شود

سیب یکی از میوه های اصلی در خانه ها میباشد. این میوه عطر و ظاهر اشتها اور دارد ، بسیاری از مردم این میوه را در دسرها و خوراک هایشان استفاده میکنند. اما کسی از فواید آرایشی سیب اطلاع ندارند و استفاده نمیکنند. شما با کمک ماسک سیب میتوانید از پوست و موی شاداب و سالم برخوردار شوید . و همچنین این میوه بهشتی میتواند در جوانسازی پوست و مو کمک بسزایی باشد.

خواص ماسک سیب برای پوست و مو

سیب اثر آنتی اکسیدانی دارد و باعث حذف سموم از سلولها میشود و با تسریع در متابولیسم سلولی ، به جوانسازی پوست و مو کمک میکند. این میوه معجزه گر با تحریک برای تولید کلاژن ، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و مو را بیشتر میکند. به تقویت ناخن ها و مو کمک بسزایی میکند. از بین برنده لک های پوستی میباشد و به پوست و مو طراوت و درخشانی میدهد. سیب یک کنترل کننده چربی و تنظیم غدد چربی در پوست و مو است و به تغذیه و فعال شدن فولیکول های مو برای رشد موی سالم کمک میکند. همچنین تقویت دیواره رگ های خونی و تحریک گردش طبیعی خون که باعث میشود پوست و مو به مقدار لازم تغذیه کنند.

عملکرد و تاثیر ماسک سیب

فرهای سخت را نرم می کند . اسید های میوه خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری را در مو ایجاد می کند. که این باعث میشود که موهای فر شما نرم شود و به حالت دلخواه خود حالت دهید.

موهای خسته و صدمه دیده را زنده میکند و درخشندگی خاصی به آن میدهد. بعد از یک هفته استفاده از ماسک سیب موهای شما براق و درخشنده میشود.

موهای شکننده و خشک را با رطوبت اشباع میکند. و از بوجود آمدن مو خوره جلوگیری میکند.

ترشحات چربی در سر را نرمال میکند ، لایه بردار قوی انجام میشود ، گردش خون افزایش میابد و به همین دلایل ریشه مو مواد مغذی بیشتری را دریافت میکند و مو قوی و صاف میشود.

 

تصویر 1

طرز تهیه ماسک سیب برای مو

برای تهیه ماسک سیب به نکات زیر دقت کنید:

1- سیب های رسیده را انتخاب کنید . زیرا سیب های رسیده از مواد معدنی و اسید های میوه بیشتری برخوردار هستند که برای بهبود مو لازم است. سیب نارس و سبز زیاد برای مو مفید نخواهد بود.

2- پوست سیب را بگیرید چرا که پوست سیب حاوی مواد مغذی بی ارزشی میباشند.

3- ماسک را برای یک وعده اماده کنید و بلافاصله استفاده کنید. مواد طبیعی که حاوی مواد نگهدارنده نیستند زود اثر خود را از دست میدهند.
4- برای استفاده از ماسک سیب برای تقویت مو احتیاج نیست موی خود را با کلاه یا حوله ببندید.

5- قبل از استفاده از ماسک باید موهای خود را بشویید

6- برای نتیجه بهتر ماسک سیب را نیم ساعت روی موی خود بگذارید.

7- ماسک سیب خیلی راحت شسته میشود و هیچگونه پلاک و چسبندگی روی مو نمیگذارد.

8- برای نتیجه بهتر توصیه میشود این ماسک را هر 3 روز یکبار به مدت 1 ماه استفاده کنید. سپس به همین مدت مو را استراحت دهید. در صورت لزوم میتوانید دوره را تکرار کنید.

اگر به سیب حساسیت دارید این ماسک را استفاده نکنید. برای اینکه تست کنید که به سیب حساسیت دارید یا خیر. مقداری از سیب را روی مچ دست خود بمالیت اگر بعد از 30 دقیقه خارش یا قرمزی بوجود نیامد ماسک برای شما بی خطر خواهد بود.

دستورالعمل های ماسک سیب برای مصرف روزانه

ماسک مغذی برای موهای فر و خشک

2 قاشق غذاخوری سیب پوره شده را به همراه 1.5 قاشق غذاخوری روغن زیتون ، چند قطره روغن کرچک ، بادام و روغن انگور اضافه کنید و آنها را با هم مخلوط کنید. این ماسک موها را از ریشه تا نوک مرطوب میکند ، لایه برداری میکند. برای موهای بلند این مخلوط را دو برابر کنید.

ماسک سیب برای موهای چرب

1 قاشق غذاخوری عسل با 2 قاشق غذاخوری سیب پوره شده و 2 قاشق غذاخوری جو دو سر . عسل را در آب گرم یا در ماکروویو گرم کنید تا مایع شود. اگر ترکیب خشک شد آن را با جوشانده بابونه رقیق کنید. سپس ماسک را از ریشه تا نک پخش کنید. این ماسک موهای شما را مرطوب میکند و به موهای شما کمک میکند که طول عمر بیشتری داشته باشد.

ماسک سیب برای درخشش مو

2 قاشق غذاخوری پوره سیب را با 1 قاشق غذاخوری روغن بذر کتان مخلوط کنید ، برای موهای فر این مقدار را 2 برابر کنید. سپس موهای خود را بشویید و این ماسک را روی موهای خشک و تمیز اعمال کنید. با این ماسک موهای شما به زیبایی میدرخشد و موهای فر را هم صاف و تازه میکند.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.