مجله درمان سرا

راه اندازی سامانه ملی فرزندخواندگی

راه اندازی سامانه ملی فرزندخواندگی
سامانه ملی فرزندخواندگی قطعاً تحول عظیمی در سیستم فرزندخواندگی کشور ایجاد خواهد کرد. این سامانه توسط سازمان بهزیستی شکل گرفته که در هفته دولت افتتاح می‌شود.

معاون دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: سامانه ملی فرزندخواندگی در هفته دولت افتتاح و مسیر برای فرزندخواندگی متقاضیان تسهیل می شود.

به گزارش سلامت نیوز، احمد خاکی در گفتگو با آنا درباره سامانه ملی فرزندخواندگی اظهار کرد: این سامانه توسط سازمان بهزیستی شکل گرفته که در هفته دولت افتتاح می شود.

وی افزود: سامانه ملی فرزندخواندگی قطعاً تحول عظیمی در سیستم فرزندخواندگی کشور ایجاد خواهد کرد.

معاون دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: هر کسی که متقاضی فرزند است با استفاده از این سامانه از مشکلاتی که پیش از این برای فرزندخواندگی برایش پیش می آمد رهایی پیدا می کند.

خاکی درباره مزیت های این سامانه اظهار کرد: شفافیت، نیاز نداشتن حضوری، سریعتر انجام شدن کار، جلوگیری از پراکندگی و نوبت دهی درست از جمله مزیت های این سامانه خواهد بود.

وی ادامه داد: سامانه ملی فرزندخواندگی با ثبت احوال، قوه قضاییه، پزشکی قانونی و مشاوره برای فرزندخواندگی لینک دارد.

خاکی ادامه داد: اطلاعات این سامانه کاملا محرمانه و درون سازمان است و امنیت شبکه به شدت بالاست و هیچ اطلاعاتی به بیرون درز نخواهد شد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مواردی که در این سامانه می توان یافت این است که اسامی کودکانی که به نوعی دچار مشکلات هستند اعلام می شود و کسانی که برای فرزندخواندگی ثبت نام کردند با اطلاع از وضعیت این نوع کودکان می توانند آنها را برای درمان و یا فرزندخواندگی قبول کنند.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.