مجله درمان سرا

بودجه برای بیمه زندانیان و خانواده آن‌ها

بودجه برای بیمه زندانیان و خانواده آن‌ها
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت:زندانیان و خانواده آن‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند و امسال درردیف بودجه‌ای سازمان بیمه سلامت، مبلغی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

به گزارش درمانسرا به نقل از خبرگزاری مهر، داوود حاجی قاسمعلی درباره پوشش بیمه سلامت برای زندانیان و خانواده آن ها افزود: در گذشته در قالب قرارداد دو طرفه بین بیمه سلامت و اداره کل زندان ها، زندانیان تحت پوشش بیمه سلامت بودند.

وی ادامه داد: قرار بر این است که کلیه امور مربوط به بیمه سلامت زندانیان را به صورت الکترونیکی انجام بدهیم و استفاده از کاغذ در این رابطه حذف شود. یعنی بعد از مراجعه زندانی به مراکز درمانی، از بانک اطلاعات زندان ها استعلام می شود و سپس خدمات سلامت را به زندانی یا خانواده آنها ارائه می دهند.

حاجی قاسمعلی بیان کرد: البته در حال حاضر بیشتر خدمات سرپایی در داخل زندان ها ارائه می شود که این موارد خارج از تعهد بیمه سلامت است و موارد سرپایی و بستری که در خارج از زندان ها و در مراکز درمانی ارائه می شود را تحت پوشش بیمه سلامت قرار می دهیم.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: اکثر خانواده زندانی ها یا در حال حاضر تحت پوشش بیمه سلامت هستند یا قبلاً تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) بودند که پس از انتقال بیمه شدگان کمیته امداد به بیمه سلامت، تحت پوشش قرار گرفتند و فقط تعداد اندکی از خانواده زندانی ها در حال حاضر تحت پوشش بیمه نیستند. این افراد در قالب صندوق سایر اقشار بیمه سلامت تحت پوشش قرار می گیرند.

وی درباره مشکلات ارائه خدمات بیمه ای به زندانیان نیز اظهار کرد: دو موضوع درباره زندانی ها وجود دارد که ارائه خدمات را با مشکل مواجه می کند. اولین نکته این که اطلاعات زندانی ها محرمانه است و اسامی آن ها در اختیار ما قرار نمی گیرد و دومین محدودیت هم ثابت نبودن زمان درباره زندانی ها است. به همین علت نمی توان به زندانی ها یا خانواده آن ها دفترچه با تاریخ ثابت داد و در نتیجه باید خدمات بیمه ای به صورت الکترونیک و استعلام الکترونیکی به آن ها ارائه شود.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.