مجله درمان سرا

آموزش طب سنتی به پزشکان آذربایجان غربی

آموزش طب سنتی به پزشکان آذربایجان غربی
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: پزشکان استان در دوره‌های ویژه آموزش طب سنتی شرکت کرده و آموزش‌های مربوط به این بخش را فرا می‌گیرند.

به گزارش درمانسرا به نقل از ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: پزشکان استان در دوره های ویژه آموزش طب سنتی شرکت کرده و آموزش های مربوط به این بخش را فرا می گیرند.

جلال غفارزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره ها، پزشکان عمومی و متخصص، داروسازان و پزشکان طب سنتی حضور می یابند.

وی اضافه کرد: به علت تقاضای زیاد برای استفاده از طب سنتی در جامعه، بخشی از این تقاضا توسط افراد بدون مجوز و حتی ناآگاه اجابت می شود که می تواند به سلامت عمومی ضربه بزند.

وی بیان کرد: تاکنون پزشکان آذربایجان غربی توجه ویژه ای به طب سنتی نداشتند که سعی می کنیم با برگزاری این دوره ها، این توجه را افزایش داده و مردم را به سمت پزشکان مطلع سوق دهیم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: هر یک از پزشکان حاضر در این دوره ها، ۲۰۰ ساعت آموزش طب سنتی و ایرانی می بینند و در پایان نیز گواهینامه مهارتی صادره از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دریافت می کنند.

غفارزاده با اشاره به برخورد جدی دانشگاه علوم پزشکی با فعالان عرصه طب سنتی بدون مجوز در آذربایجان غربی گفت: مردم نیز می توانند در صورت مشاهده موارد تخلف از طریق سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون در آذربایجان غربی ۲ هزار و ۹۰۰ نفر پزشک عمومی و متخصص در ۳۲ واحد بیمارستانی فعال هستند و ۱۸۲ مرکز آزمایشگاهی و ۸۸ مرکز تصویربرداری در استان وجود دارد.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.