مجله درمان سرا

نشانه های کمبود ویتامین در پوست؟

نشانه های کمبود ویتامین در پوست؟
بدون ویتامین ها، بدن ما احساس ضعف بی حالی می کند و به آسانی مورد هدف ویروس های مختلف قرار می گیرد.با تغییراتی که در پوست خود میبینید میتوانید به کمبود ویتامین در بدن را تشخیص دهید.

نشانه هایی که میتوانید بفهمید بدنتان به ویتامین احتیاج دارد:

پوست بیش از حد رنگ پریده نشانه کمبود B12

 تعداد کمی از مردم می توانند بعد از پاییز پوست برنزه یا سبزه خود را به رخ دیگران بکشند. اما اگر پوست شما به طور کامل نسبت به رنگ پوست معمولیتان رنگ پریده تر بود ، این نشانه آن است که شما کمبود ویتامین B12 دارید. بدون آن، ما احساس ناراحتی و خستگی می کنیم. برای بازگرداندن میزان مناسبی از این ویتامین، شما نیاز به خوردن گوشت و محصولات غذاهای دریایی بیشتری دارید.

موی خشک علائم کمبود ویتامین B7

موهای خشک و شکننده و مقدار زیادی شوره سر می تواند نشانه ی کمبود بیوتین باشد، که به عنوان ویتامین B7شناخته شده است. که اغلب به دلیل استفاده از آنتی بیوتیک ها است. برای افزایش سطح B7، شما نیاز به خوردن گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، قارچ، و حبوبات بیشتری دارید و رژیم گرفتن را برای مدتی کنار بگذارید.

چشمانی پف کرده کمبود ید

 اگر شما اطراف چشم و دراندام های خود پف احساس میکنید ،بدن شما ممکن است کمبود ید داشته باشد. رایج ترین منبع آن نمک ید داراست. ید درغذاهای دریایی (خرچنگ دریایی، میگو، جلبک دریایی)، محصولات لبنی، و حتی نان نیز موجود است.

لب های بی رنگ نشانه کمبود آهن

لب رنگ پریده می تواند نشانه ای از کمبود آهن باشد. فشار خون پایین و سرماخوردگی های مداوم می تواند نشانه ای بیشتر از آن باشد. بازیابی مقداری از آهن کار دشواری نیست. شما به سادگی فقط نیاز به خوردن گوشت قرمزدارید و خوردن مواد غذایی با محتوای بالای کلسیم را برای مدتی کنار بگذارید.

خونریزی لثه نشانه کمبود ویتامین c

 خونریزی لثه می تواند نشانه کمبود ویتامین C باشد. کاهش مقدارآن میتواند سبب تضعیف ایمنی بدن شود ،همچنین به درد های عضلانی، و مشکل با دندان ها منجر میشود. ویتامین C در مرکبات و فلفل قرمز وجود دارد.

به یاد داشته باشید که این ها همگی نشانه های غیر مستقیم از کمبود ویتامین ها هستند. اگر شما یکی از موارد فوق را در خود متوجه شدید، برای تشخیص دقیق تر با دکترتان مشورت کنید.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.