مجله درمان سرا

حاشیه های تهران هم بیمارستان دار میشوند

حاشیه های تهران هم بیمارستان دار میشوند
وزیر بهداشت گفت: ساخت بیمارستان در مناطق حاشیه تهران در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است

به گزارش درمان سرا به نقل از شبکه خبر:سید حسن هاشمی گفت: بزودی علاوه بر 6 بالگردی که امروز رونمایی و به بهره برداری رسید 6 مورد دیگر نیز از همین نوع بالگردها به ناوگان اورژانس افزوده می شود.

وی از ارتش به ویژه هوا نیروز، نیروی انتظامی و هلال احمر بابت اینکه طی 4 سال 40 فروند بالگرد خود را به اورژانس هدیه دادند تشکر کرد و افزود: این اقدام جهت تسریع در نجات جان حادثه دیدگان و کمک به مردم انجام شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات دولت و مجلس جهت فراهم کردن زنجیره خدمت به مردم گفت: بعد از توافق هسته ای سه هزار آمبولانس زمینی و دریایی و تعدادی بالگرد به اورژانس کشور افزوده شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: این بالگردها در برخی از مناطق کشور همچون سیستان و بلوچستان، ایرانشهر و خراسان، البرز و تهران توزیع می شود که امیدواریم با این اقدام شاهد امدادرسانی سریع به بیماران و حادثه دیدگان باشیم.

وی گفت: حاشیه تهران برخی از مناطق آن محروم بوده و فاقد بیمارستان است که ما این موضوع را مدنظر قرار داده و تلاش می کنیم که با ساخت و سازهای انجام شده خدمت رسانی به مردم را بیشتر کنیم.

وزیر بهداشت در پاسخ به اینکه آیا این بالگردها دید در شب هستند یا خیر، افزود: در صورتی که این بالگردها به تجهیزات خاصی مجهز شوند امکان دید در شب آنها وجود دارد. همچنین این بالگردها امکان پرواز در فرود بهتری داشته و سر و صدای کمتری دارند. از این جهت، جهت انتقال مصدوم بسیار مناسب است.

وی عنوان کرد: 80 درصد آمبولانس های جهان به ویژه در آمریکا و اروپا ایرباس هستند که بالگردهای جدید افزوده شده نیز ایرباس بوده و علی رغم محدودیت هایی که وجود داشته دوستان فرصت وجود آن را در کشور فراهم کردند.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.