مجله درمان سرا

کرم نرم کننده با آبرسان چه تفاوت هایی دارند

کرم نرم کننده با آبرسان چه تفاوت هایی دارند
پوست که تمام بدن را در خود پوشانده است از ارکان مهم بدن محسوب می شود.پوست هم مانند سایر اعضای بدن نیاز به رسیدگی و تقویت دارد.

پوست که تمام بدن را در خود پوشانده است از ارکان مهم بدن محسوب می شود.پوست هم مانند سایر اعضای بدن نیاز به رسیدگی و تقویت دارد.

محصولات بهدشتی زیادی برای پوست وجود دارد که برای بهبود وضعیت پوست مورد استفاده قرار میگیرد.آبرسان و نرم کننده دو محصولی هستند که شاید کاربردهای آنها و تفاوت آنها را به درستی ندانید.در این بخش از الودکتر تفاوت آبرسان و نرم کننده را برای شما بازگو نموده ایم

آبرسان و نرم کننده
مهم تر از هر بحثی راجع به پوست اینه که تفاوت آبرسان و مرطوب کننده و نقش هاشون رو درک کنیم و این که هر اطلاعات ناقصی مثل این که میگین آبرسان برای پوست چرب و مرطوب کننده برای پوست خشک”رو قبول نکنیم.

قبل از هر چیز لازمه که بدونین پوست یه ارگان یا عضو بدن هست، پس هر چیزی که بخورین و بنوشین مستقیما روی اون اثر میذاره. در فصل تابستان باید بیشتر برای آبرسانی پوست تلاش کرد چرا که در اثر تعریق آب پوست از بین می ره. و این که فکر نکنید اگر قهوه یا چای مصرف کنید بدنتون هیدراته میشه، بلکه هر فرد در روز باید بین ٢ تا ٣ لیتر آب خالص مصرف کنه. این مهم ترین فاکتور برای هیدراته کردن پوست هست.

 

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده


حتما متوجه شدین که گاهی پوستتون تشنه هست، این دقیقا درسته. پوست های تشنه احتیاج به آبرسانی دارن و پوست های خشک احتیاج به روغن. اما نکته مِهم اینه که اگر تنها پوستمون رو آبرسانی کنیم نرم میشه اما موقتیه. بعد باید روغن یا مرطوب کننده روی پوست استفاده بشه تا آب پوست حفظ شه.
و این که مرطوب کننده تنها هم همچنان پوست رو بی آب نگه میذاره.
پس آبرسان و مرطوب کننده مکمل هم دیگه هستن و بدون هم دیگه خوب عمل نمی کنن.

 حالا که این نکته رو متوجه شدین، باید بدونین که با توجه به تنوع محصولات پوستی این روزا دقیقا باید از چی استفاده کنید


آبرسان و مرطوب کننده


محصولات آبرسان:
وقتی حرف از محصولات آبرسان میشه هایلورانیک_اسید انتخاب طلائی هست که به طور طبیعی در بدن وجود داره و این مولکول کوچیک هزار برابر وزنش در خودش آب رو نگه میداره.
ولی مثل کلاژن که بدن به طور طبیعی تولید می کنه با افزایش سن کمتر میشه. طی افزایش سن پوست نازک و خشک میشه و بدن احتیاجش به هایلورانیک اسید بیشتر میشه.

 

محصولات مرطوب کننده:


عموما همه فکر می کنن که روغن ها باعث ایجاد جوش روی پوست میشن که این نظریه کاملا درست نیست.
حتی کسانی که پوست خشکی دارن فکر می کنن اگر از محصولات oil free یا بدون روغن استفاده کنن از جوش و آکنه در امان هستن.
در صورتی که ضرری که خشکی به پوست میزنه خیلی بیشتره و عامل بسیاری از مشکلات پوستی هست .
و این که بهتره بدونین مرطوب کننده ها (روغن ) باعث ترمیم قسمت های آسیب دیده پوست میشن.
نتیجه این که شما حتی اگر پوست چربی دارین ،حتما از آبرسان استفاده کنید و مرطوب کننده رو حذف نکنید

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.