مجله درمان سرا

لزوم افزایش پرستاران و کمک پرستاران در بیمارستان‌ها

لزوم افزایش پرستاران و کمک پرستاران در بیمارستان‌ها
پرستاران جزو ارکان مهم عملیاتی در حوزه درمان هستند و به نظر می‌رسد برای ارائه خدمات بهتر به مردم تعداد بیشتری از این صنف نیاز است. گسترش و افزایش تخت کار راحتی است،

دکتر مداح در دیدار با معاونین درمان و توسعه دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به ضرورت افزایش تعداد پرستاران و کمک پرستاران برای ارتقاء و بهبود کیفیت ارائه خدمات درمان در بیمارستان‌ها، اظهار کرد: همسو و هم‌جهت با توسعه مراکز درمانی باید در خصوص تامین نیروی انسانی بویژه افزایش تعداد پرستاران تلاش کرد.

 

وی ادامه داد: پرستاران جزو ارکان مهم عملیاتی در حوزه درمان هستند و به نظر می‌رسد برای ارائه خدمات بهتر به مردم تعداد بیشتری از این صنف نیاز است. گسترش و افزایش تخت کار راحتی است، اما کار دشوار و اصلی، اضافه کردن و جذب نیروی انسانی بویژه پرستاران است که باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

 

مشاور وزیر در امور سیاستگذاری‌های آموزشی و پژوهشی در پایان خواستار حمایت بیشتر به ویژه در حوزه مالی از پرستاران شد.

 

در این دیدار دکتر علی فرهادی - معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان، انقباضی شدن بودجه و مشکلات زمان تقسیم نیروهای طرحی را مهم‌ترین مشکلات نیروی انسانی در سال پیش‌رو عنوان کرد و افزود: سیاست‌های انقباض مالی که از وزارت ابلاغ شده، امکان برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص افزایش نیرو و معوقات پرستاران را با مشکل مواجه می‌کند.

 

وی در ادامه عدم تعهدات سازمان‌های بیمه‌ای را مشکل اصلی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خواند و گفت: این مهم محدودیت‌های فراوانی را برای دانشگاه ایجاد کرده است.

 

در ادامه این جلسه دکتر پیمان آسترکی - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر حوزه درمان دانشگاه هم در زمینه افزایش تعداد تخت و هم نیروی انسانی ارتقاء داشته است. با این وجود هنوز با شرایط استاندارد خیلی فاصله داریم. در شرایط کنونی نیاز زیادی به جذب پرستار و مهم‌تر از آن نیروی بهیار و کمک پرستار داریم.

 

وی با بیان اینکه امیدوارم با حمایت‌ها و پیگیری‌های معاون توسعه دانشگاه در سال جدید بتوانیم این نقیصه را مرتفع کنیم، یادآور شد: در افق ۱۴۰۴ باید به ازای هر تخت ۲.۴ پرستار داشته باشیم.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.