مجله درمان سرا

سه روش که باعث محافظت از دندان و لثه ی شما میشود

سه روش که باعث محافظت از دندان و لثه ی شما میشود
اگر در مراقبت از سلامت دندان هایتان تنبل هستید و فقط یکبار در روز مسواک میزنید باید بدانید در این صورت باکتری ها و پلاک ها در دهان باقی می مانند و منجر به بوی بد دهان ،پوسیدگی دندان و بیماری لثه میشوند.

اگر در مراقبت از سلامت دندان هایتان تنبل هستید و فقط یکبار در روز مسواک میزنید باید بدانید در این صورت باکتری ها و پلاک ها در دهان باقی می مانند و منجر به بوی بد دهان ،پوسیدگی دندان و بیماری لثه میشوند.

اگر فقط یکبار در روز مسواک بزنید چه مشکلاتی برای شما به وجود می آید:

در اینجا به شما میگوییم که اگر به جز مسواک زدن اول صبح دفعه ی بعدی ای که در روز توصیه شده مسواک نزنید چه آسیب هایی به لثه و دندان ها و دهان شما وارد میشود.فکر کنید دهان شویه و مسواک و نخ دندان شما افراد خوبی هستند که مراقب سلامت و بهداشت دهان و دندان شما هستند.وباکتری ها را افراد بد تصور کنید.دکتر لی گاس طراح دندان از منهتن میگوید:باکتری ها ازراه جویدن غذا وارد دندان های شما میشوند و بین آنها باقی می مانند و متاسفانه به سرعت نور رشد میکنند.اگر فقط روزی یکبار مسواک بزنید باکتری ها و پلاک ها در دهان شما باقی می مانند و منجر به بوی بد دهان ،پوسیدگی دندان و بیماری لثه میشوند.بوی بد دهاندر مقابل عوارضی که اگر دوبار در روز مسواک نزنید رخ میدهد، تنها یک اتفاق جزعی است. 

اگر مسواک نزنید چه اتفاقی برای دندان هایتان می افتد؟

میلیون ها باکتری که در بین دهان و لثه ی شما شکل گرفته اند را تصور کنید هربار که غذا و یا نوشیدنی شکر دار مصرف میکنید این باکتری ها شکل بهم چسبیده ای پیدا میکند که آن را پلاک می نامند.باکتری های درون پلاک اسید تولید میکنند و به مینای دندان آسیب میرسانند در نهایت مینای دندان شکسته میشود و سوراخ کوچکی به وجود می آید که حفره نامیده میشود.دکتر گاس میگوید:آنها متوقف نمیشوند باکتری ها از یک گروه بزرگ و سخت تشکیل میشوند که مسواک زدن تنها ۷۵ درصد آنهارا از بین میبرد.

سه روش که باعث محافظت از دندان و لثه ی شما میشود

دکتر گاس میگوید:من پیشنهاد میکنم دوبار در روز مسواک بزنید و نخ دندان استفاده کنید و با یک دهان شویه دهان خود را شستشو دهید نخ دندان موجب میشود که ذرات ریز غذا از لای دندان شما خارج شود اما دهان شویه به سختی موفق میشود که به دندان نفوذ کند و ساختار آنهارا از بین ببرد.

علاوه بر حفره ها یکبار در روز مسواک کنید تا به مشکلات جدی تر کمک کنید که شامل بیماری لثه و و شکل خفیف بیماری پریودنتال میباشد این بیماری به لثه ها آسیب جدی میزند و باعث خونریزی و قرمزی و متورم شدن لثه میشود وهنگام مسواک زدن لثه هایتان خونریزی میکند.با رفتار درست و مراقبت و حفظ بهداشت و سلامت دهان و دندان از این بیماری جلوگیری کنید.

اگر در مراقبت از سلامت دندان هایتان تنبل هستید و فقط یکبار در روز مسواک میزنید و نوبت دندان پزشکیتان را کنسل میکنید بیماری درمان نشده ی لثه ی شما به پریودونتیت شدید منجر میشود.

پلاک ها میتوانند به خط بالایی لثه شما نفوذ کنند و باعث التهاب مزمن در بدن شما شوند و اساسا خود را فعال میکنند و دندان ها و لثه ی شمارا از بین میبرد در نتیجه یک فضای خالی بین دندان و لثه ایجاد میشود و باعث آلودگی میشود.همانطور که پاراستاتیت در حال پیشرفت است فضای خالی عمیق تر میشود وبیشتر بافت های لثه از بین میرود و به استخوان میرسد و در برخی مواقع باعث از بین رفتن دندان میشود.

از این پس چند بار در روز دندان هایتان را مسواک میزنید؟به توصیه ی دکتر گاس عمل کنید:شاید وسوسه انگیز باشد که تنها روزی یکبار مسواک بزنید مخصوصا بعد از یک روز کاری طولانی اما مسواک زدن استفاده از نخ دندان و مصرف دهان شویه باید عادت روزانه ی صبح و عصرتان باشد.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.