مجله درمان سرا

افزایش سقف سرمایه فوت بیمه‌های زندگی

افزایش سقف سرمایه فوت بیمه‌های زندگی
بخشنامه این مصوبه اواخر اسفند ماه سال گذشته ازطریق بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به همه شرکت‌های بیمه ابلاغ شده است و از ابتدای سال ۱۳۹۷ لازم الاجراست.

عباس رنجبر کلهرودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار کرد: بخشنامه این مصوبه اواخر اسفند ماه سال گذشته ازطریق بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به همه شرکت‌های بیمه ابلاغ شده است و از ابتدای سال ۱۳۹۷ لازم الاجراست.

وی با بیان اینکه نرخ حق بیمه بیمه‌نامه‌های زندگی در سال‌ اخیر تغییری نداشته است،

وی افزود: مصوبه جدید بیمه مرکزی تاثیری در نرخ بیمه‌نامه‌های زندگی جاری ندارد و افزایش حق بیمه برای سرمایه اضافی نیز براساس نرخ‌های جاری شرکت‌های بیمه‌گر خواهد بود.رنجبر‌کلهرودی توضیح داد: اگرچه نرخ تغییر نکرده است؛ اما قطعا افرادی که قصد داشته باشند از سرمایه ۵۰۰ میلیون تومانی استفاده کنند باید حق‌بیمه متناسب را پرداخت کنند.

به‌عبارت دیگر و وقتی سرمایه بیمه‌نامه فوت بالا می‌رود، حق بیمه نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد.دبیرکارگروه بیمه‌های زندگی سندیکای بیمه‌گران ایران افزود: براساس برنامه ششم و مصوبات قانونی مجلس شورای‌اسلامی مقرر شده است که سهم بیمه‌های زندگی در صنعت بیمه و در پرتفوی شرکت‌های بیمه افزایش یابد و امسال نیز مانند سال‌های قبل تلاش شرکت‌های بیمه و سندیکای بیمه‌گران ایران برهمین محور استوار است

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.