مجله درمان سرا

افتتاح چهارمین پایگاه امداد و نجات کوهستان تهران

افتتاح چهارمین پایگاه امداد و نجات کوهستان تهران
557 پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور فعال است و پایگاه کلکچال (یادمان‌ جاویدالاثر متوسلیان)، چهارمین پایگاه امداد و نجات کوهستان در استان تهران است.

به گزارش درمان سرا به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، علی اصغر پیوندی در مراسم افتتاح پایگاه امداد و نجات کوهستان کلکچال، گفت: 557 پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور فعال است و پایگاه کلکچال (یادمان‌ جاویدالاثر متوسلیان)، چهارمین پایگاه امداد و نجات کوهستان در استان تهران است.

وی خاطرنشان کرد: کار هلال احمر مشارکتی است و به تنهایی نمی‌توان کاری را پیش ببرد.
پیوندی اضافه کرد: خدمت‌رسانی به حدود 20 میلیون شهروند تهرانی باعث افتخار است و توانمندی خوب امدادگران باعث می‌شود خدمت شایسته‌ای به مردم ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم سال 97 سالی بی‌حادثه باشد تا جمعیت هلال‌احمر هم بیش از پیش به نقش فرهنگی اجتماعی خود بپردازد، افزود: از همه امدادگران تقدیر می‌کنم و امیدوارم این تعامل و همدلی ادامه داشته باشد تا بتوانیم بیشتر و بهتر به مردم خدمت کنیم.

*آموزش کمک های اولیه در پایگاه امداد و نجات کوهستان کلکچال
سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: با توجه به اینکه در پایان هر هفته 500 هزار نفر کوهنورد حرفه ای، نیمه حرفه ای و علاقه مندان از مناطق کوهستانی استفاده می کنند، باید در این منطقه پایگاه امداد و نجات ایجاد شود که امروز این بخش برای ارائه خدمات اولیه امداد و نجات به شکل شبانه روزی افتتاح شد.
ذوالقدر اظهار کرد: این پایگاه امداد و نجات دارای کلاس برای آموزش های اولیه، استراحت و خوابگاه است و به طور حتم هلال احمر همیشه در همه حوادث حضور پررنگی داشته و خدمات قابل قبولی ارائه داده است بنابراین امیدواریم با تعامل مجلس و هلال احمر خدمات با کیفیت تری به مردم ارائه شود.
بر اساس این گزارش، پایگاه جاویدالاثر متوسلیان در منطقه‌ کلکچال، پس‌ از‌ پایگاه شیرپلا، دربند و قوچک، چهارمین پایگاه کوهستانی هلال‌احمر در استان‌تهران است.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.