مجله درمان سرا

تاسیس صندوق بیمه دندانپزشکی

تاسیس صندوق بیمه دندانپزشکی
با ایجاد این صندوق، خدمات دندانپزشکی جدای ازبیمه های رایج اعم از پایه و تکمیلی در پوشش بیمه اختصاصی پوشش داده می شود.

به گزارش درمان سرا به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر حسن رزمی افزود: با ایجاد این صندوق، خدمات دندانپزشکی جدای ازبیمه های رایج اعم از پایه و تکمیلی در پوشش بیمه اختصاصی پوشش داده می شود.

رزمی در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد طرح تحول سلامت دهان افزود: فلسفه این ستاد بررسی مسائل کلان دندانپزشکی است و پیشنهاد شده است تا خدمات دندانپزشکی متمرکز شود؛ علاوه براین پیشنهاد وزیر بهداشت تشکیل بیمه دندانپزشکی است که تبیین کلیات این طرح جزو مأموریت‌های ما قرار گرفته است.

**بودجه سلامت دهان در دولت یازدهم
رزمی درباره بودجه سلامت دهان دردولت یازدهم هم گفت: اعداد وارقام در حوزه سلامت دهان هنوز مصوب نشده است تا ما بتوانیم براساس آن برنامه‌ریزی کنیم وگرنه تأمین بودجه حدود 700 میلیاردی برای سلامت دهان نه در توان وزارت بهداشت است و نه این اتفاق افتاده است.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: از موضوعاتی که در ستاد طرح تحول سلامت دهان مطرح شد مدیریت اعتبار و بودجه است. به‌گونه‌ای که این بودجه کد دار باشد و بتوانیم آن را بدون دغدغه درجای خود خرج کنیم و وزیر بهداشت هم با این سیاست موافقت کردند تا این اصل در زمان تخصیص بودجه ابلاغ شود.

** توقف فعالیت مراکز آموزشی فاقد مجوز
این مسئول بهداشت، فعالیت مراکز آموزشی فاقد مجوزرا از دغدغه‌های اصلی صاحب‌نظران حوزه دندانپزشکی عنوان کرد و گفت: مرکز ملی آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای با هدف نظارت برمراکز آموزش علوم پزشکی ودندانپزشکی درسطح کشور ایجاد می شود و مراکز غیرمجازتوسط حوزه‌های نظارتی تذکر دریافت می‌کنند و ممکن است فعالیت آن‌ها متوقف شود.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وتخصصی وزارت بهداشت درباره برگزاری آزمون ملی برای دانش‌آموختگان خارج از کشور نیز گفت: برای دانش‌آموختگان خارج از کشور در زمینه آموزشی چند اتفاق خوب افتاده است که یکی از این موارد، بازنگری جدی دانشکده‌هایی است که وزارت بهداشت آن‌ها را واجد شرایط برای تحصیل اعلام می‌کند.
رزمی ادامه داد: از سال 2018 به بعد، افرادی که قصد تحصیل دررشته‌های علوم پزشکی در دانشکده‌های خارج از کشور را دارند، باید مطمئن باشند که در دانشگاه‌هایی تحصیل کنند که در فهرست وزارت بهداشت قرار گرفته اند که درغیر این صورت مدارک تحصیلی آنها ارزشیابی نخواهند شد.

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.