مجله درمان سرا

خواص مفید شوید در پیشگیری از پوکی استخوان و عفونت میکروبی

خواص مفید شوید در پیشگیری از پوکی استخوان و عفونت میکروبی
شوید به ‌خودی ‌خود نوعی اشتها‌آور محسوب می‌شود و کاربردهای خیلی زیادی در آشپزی دارد, روغن‌‌های ضروری‌ یا عصاره‌ای که در شوید وجود دارد، ترشح صفرا و شیره‌‌های گوارشی را تحریک و فعال می‌کنند

شوید به ‌خودی ‌خود نوعی اشتها‌آور محسوب می‌شود و کاربردهای خیلی زیادی در آشپزی دارد, روغن‌‌های ضروری‌ یا عصاره‌ای که در شوید وجود دارد، ترشح صفرا و شیره‌‌های گوارشی را تحریک و فعال می‌کنند, روغن‌‌ها یا عصاره شوید به حرکت بهتر روده کمک می‌کنند، نقش موثری در راحتی فرآیند دفع دارند و یبوست را هم رفع می‌کنند, روغن‌های ضروری یا عصاره‌ای که در گیاهان دارویی وجود دارند، دارای خواص منحصر به ‌فرد و قدرتمندی هستند.

شوید؛ آرامبخش و خواب‌آور

این روغن‌های ضروری یا عصاره، خواص آرام‌بخش و خواب‌آوری دارند و احساس آرامش مطلوبی ایجاد می‌کنند, فلاونوئیدها و ویتامین B موجود در عصاره شوید، ترشح آنزیم‌‌ها و هورمون‌هایی را تحریک می‌کنند که اثرات آرام‌بخش و خواب‌آور خاصی دارند به همین دلیل است که استفاده از شوید به افراد کمک می‌کند تا خواب شبانه خوبی داشته باشند, کلسیمیکه در شوید وجود دارد، اهمیت این گیاه را بیشتر می‌کند.

اثرات مفید شوید برای سلامت استخوان‌‌ها و جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی

در واقع استفاده از شوید برای محافظت از سلامت استخوان‌‌ها و جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی اهمیت زیادی دارد, شوید می‌تواند به کاهش نوسانات لیپید‌های سرم و سطح انسولین در دیابت تحریک ‌شده به‌واسطه کورتیکواستروئید کمک کند, در کنار این ویژگی خاص، شوید به‌عنوان نوعی ماده ضد نفخ نیز شناخته می‌شود.

در واقع، شوید می‌‌تواند به پیشگیری از شکل‌گیری گاز و نفخ بیش از حد کمک کند, نفخ و گاز اضافی فقط باعث آزار فرد در محیط‌‌های عمومی نمی‌شود چون اگر شکل‌گیری آن ادامه پیدا کند، می‌تواند برای اندامهای ظریف بدن مثل قفسه سینه مضر باشد.

خاصیت ضد نفخ شوید، گازها را مجبور می‌کند که از طریق دستگاه گوارش به سمت پایین حرکت کنند و این امکان را فراهم می‌کند که گازهای اضافی راحت‌تر از بدن خارج شوند, شوید، خاصیت ضد میکروبی هم دارد و از برخی عفونت های میکروبی در سراسر بدن جلوگیری می‌کند.

در واقع، شوید این توانایی را دارد که هم از شکل‌گیری عفونت میکروبی در ارگان‌‌های مختلف پیشگیری کند و هم از عفونت‌‌های بالقوه‌ای که ممکن است در زخم‌ها یا بریدگی‌های کوچک روی پوست به وجود بیایند.

 

سلب مسئولیت :مطالب و مقالات صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.